Hakkari'de 10 Kasım Atatürk'ü anma töreni

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78'inci yıldönümünde Hakkari'de düzenlenen törenle anıldı.

Haberler 10.11.2016, 13:17
Hakkari'de 10 Kasım Atatürk'ü anma töreni
Behçet DALMAZ/HAKKARİ, () - TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78'inci yıldönümünde Hakkari'de düzenlenen törenle anıldı.

Valilik önünde düzenlenen tören, Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Emrullah Kanar'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Saatler 09.05'i göstermesiyle birlikte siren eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak göndere çekilen bayrak daha sonra yarıya indirildi. Atatürk Kültür Merkezi'nde devam edilen anma etkinliklerine, Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Emrullah Kanar, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Yarbay Engin Pınar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ömer Pakiş ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. 23 Nisan İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliklerde, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından Atatürk'ün en sevdiği şarkılar, okulun koro ekibi tarafından seslendirildi. Daha sonra öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk konulu tiyatro gösterisi yapıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@