Gürer: “Kelle paçalı virüs tedavisine kim dur diyecek?”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ilk olarak Çin’de ortaya çıkan ve dünyada giderek yayılan ölümcül Corona virüsü ticari kazanca dönüştürmek isteyenlere Sağlık Bakanlığı’nın müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

Haberler 02.03.2020, 11:00
Gürer: “Kelle paçalı virüs tedavisine kim dur diyecek?”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ilk olarak Çin’de ortaya çıkan ve dünyada giderek yayılan ölümcül Corona virüsü ticari kazanca dönüştürmek isteyenlere Sağlık Bakanlığı’nın müdahale etmesi gerektiğini söyledi. 

 Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak, ülkemizin sınırlarına kadar dayanan Corona virüs tehdidine karşı, bir kriz masası oluşturulup Sağlık Bakanlığı’nın kamuoyunu doğru bilgilendirmesi için girişim başlatmasını istedi. 

BİLGİ KİRLİLİĞİNE DİKKAT!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ilk olarak Çin’de ortaya çıkan ve aralarında sınır komşularımızın da bulunduğu pek çok ülkede bugüne kadar 2 binden fazla can alan Corona virüs ile ilgili sosyal medyada ve bazı TV kanallarındaki bilgi kirliliğine dikkat çekti. 

ÖLÜMCÜL VİRÜSÜ BİLE TİCARİ KAZANCA DÖNÜŞTÜRÜYORLAR 

Virüsün ne olduğunu bilmeyenlerin bile virüs için tedavi yöntemleri önerdiğini, kelle paçadan keçiboynuzuna kadar tedavi yöntemlerinin söz edildiğini  belirten Gürer, Corona virüs ülkemizin sınırlarına dayanmıştır. Bu bağlamda, sosyal medya ve bazı TV'lerde bir bilgi kirliliği de yaşanmaktadır. Virüsün içeriğini dahi bilmeyen ve ne olduğunu irdelememiş herkes virüs için tedavi yöntemi öneriyor. Kelle paçadan keçiboynuzuna değin tedavi yöntemleri geliştiriliyor. Tıpkı aşıyla ilgili yanlış bilgiler gibi aklına esen konuşuyor. Bu sorunlar, bilgi, bilimsellik ve tıp uzmanlık alanı olanlarla aşılıp takip edilecek bir durumdur. Hastalıktan dahi rant yaratmak isteyenlere izin verilmemelidir” dedi. 

KRİZ MASASI KURULMALI 

Corona virüs gibi milyonlarca insanı tehdit eden hastalıktan bile rant elde etmek isteyenlere izin verilmemesi gerektiğini ifade eden CHP Milletvekili Gürer, “Süreç sağlıklı takip edilmelidir. Bakanlık bilgileri önemlidir. Sağlık ticari alan kılınmamalıdır. Sağlık Bakanlığı sürekli kamuoyunu bilgilendirmeli, kriz masası kurulmalı, gerekli önlemler alınmalı, ülkemize virüsün girmemesi için daha gerekli tedbirlere başvurulmalıdır” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@