Gündem Haberleri

Gündem

Türkiye ve Dünya Gündemine ait En Güncel ve Son Dakika Haberlere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Gündem Haberleri

Kesenin Ağzı Açılıyor: 2022'de Saraylar İçin Milyonlarca Lira Harcanacak

2022 Yılı Yatırım Programı açıklandı. Açıklanan programa göre, 2022 yılında kesenin ağzı açılacak. Saraylar için bu zamana kadar yapılan ödemeler hariç milyonlarca lira harcanacak.

AK Partili Mahir Ünal’a Vallahi Açım Ben Dedi ! Apar Topar Salondan Çıkarıldı

AK Parti Adıyaman Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal'a konuşması esnasında 'Vallahi açım ben.' diye bağıran vatandaş apar topar salondan çıkarıldı. İlk tepki CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'den geldi.

O Ekonomist Duyurdu! Dolar 26 TL'yi Görebilir! 14 Kritik Sınır! Selçuk Geçer Dolar Tahmini!

Piyasa tahminleriyle dikkat çeken isimlerden Selçuk Geçer, dolar ve altın hakkında korkutan tabloyu açıkladı…

2022 Köprü ve tünel ücretleri ne kadar oldu? Geçişlerde hangi araç ne kadar para ödeyecek?

2022 yılı itibari ile devletin sunmuş olduğu hizmetler karşılığında, vatandaşlardan talep ettiği ücretlerin hepsi güncellenmiştir. Araç sahibi olan ya da bir şekilde herhangi bir araçlar köprü ve tünel kullanmak zorunda olan kişiler yeni dönem fiyatlarını araştırmaya başladı. İşte 2022 köprü ve tünel ücretleri ile ilgili ayrıntılar…

Meral Akşener'den Ak Parti'ye: Ne Zaman Haldır Haldır Bağırdılar Hiçbir Zaman Sonuç Olmadı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkındaki fezlekeye ilişkin konuştu. Açıklamalarında AK Parti'ye ithafen: 'Ne zaman haldır haldır bağırdılar hiçbir zaman sonuç olmadı' dedi.

Elektrik Zammına Tepkiler Bitmiyor! Sosyal Medya Faturaları Konuşuyor

2022 yılının gelmesiyle birlikte gıda, elektrik, doğal gaz başta olmak üzere yeni zamlar geldi çattı. En çok tepki çeken zamlardan biri de elektrik faturalarındaki zam oldu. Sosyal medyada elektrik faturalarına tepkiler bitmek bilmiyor.

Cemaat Yurdunda İntihar Eden Enes Kara'nın Babası: Keşke Çocuğum Cemaatçi Olsaydı

Geçtiğimiz günlerde Fırat Üniversitesi öğrencisi Enes Kara, kaldığı cemaat yurdunda bir video çekti ve sonrasında intihar etti. Enes Kara'nın cemaat yurdu baskıları nedeniyle intihar etmiş olması, siyasilerden sanatçılara herkesi ayağa kaldırdı. Enes'in babası Mehmet Kara da konuya ilişkin ilk defa konuştu.

Üniversitede Skandal! Profesörün Öğrencisine Attığı Taciz Mesajları İfşa Oldu

Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi'nde taciz iddiaları ortalığı karıştırdı. Prof. Dr. H.Ö.'nün, öğrencisine gönderdiği taciz mesajları ifşa oldu!

2022 Migros Market et ve et ürünleri fiyatları güncellendi Kuşbaşı, kıyma, sakatat...

Ucuz fiyatlar karşılığında kırmızı et alışverişi yapmak isteyen milyonlarca vatandaş zincir marketleri gezerek, marketler arasında fiyat kıyaslaması yapmaya başladı. Bu hafta kırmızı et fiyatları ile öne çıkan zincir market, Migros oldu. İşte Migros Market güncel et fiyatlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

2022 Muhtaç asker ailelerine verilen sosyal yardım ne kadar? Muhtaç asker ailesi yardımına nasıl başvurulur?

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan pek çok farklı sosyal yardım bulunmaktadır. Devletin sosyal yardımları arasında yer alan başlıklardan biri de muhtaç asker ailesi yardımıdır. 2022 yılı ile birlikte muhtaç asker ailesi yardımına ilişkin çeşitli düzenlemeler yapıldı. İşte 2022 muhtaç asker ailesi yardımı ile ilgili haberin ayrıntıları…

Metal işçilerinin beklediği haber geldi: On binlerce metal işçisinin maaşına zam yapıldı!

2022 yılının gelmesi ile birlikte yeni dönemde pek çok iş kolunun maaşlarında düzenlemeler yapıldı. Metal işçilerini sevindirecek olan zam haberi de 2022 yılının ikinci haftasının sonunda geldi. Türkiye metal işçilerinin 2022 yılı içerisinde ki zam oranları belli oldu. İşte metal işçilerinin maaşları ile ilgili haberin ayrıntıları…

SGK 2.500 TL Emekli Maaş Ödemesi Başvuru Süresi Uzatıldı! Akbank'a Giden Emeklilere Ek Nakit Desteği!

SGK Emekli Maaş Ödemeleri kapsamında Akbank, 2.500 TL’ye varan nakit desteği verecek. Son başvuru tarihi ise 21 Ocak!

İyi Partili Usta'dan Erdoğan'a: 2023 Hedefleri Çöp Olmuştur!

İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmalara ilişkin eleştirilerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Özer: Kekeme iseniz Nasıl Öğretmenlik Yapacaksınız?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamalarına ilişkin yapılan mülakatlarda ayrımcılık yapıldığını reddederek: "Kekeme iseniz nasıl öğretmenlik yapacaksınız?" dedi.

Bülent Ersoy'a Şemsiye Tutan Subaya MSB'den İnceleme

Anıtkabir ziyareti esnasında Bülent Ersoy'a şemsiye tutan subay, sosyal medyada çokça tepki uyandırmıştı. Milli Savunma Bakanlığı o subay hakkında inceleme başlattı.

ABD Enflasyon Verileri Sonrası Piyasalar Karıştı! Ünlü Ekonomist Selçuk Geçer Yine Bildi! Dolar Şimdi Ne Olacak?

ABD’de son 40 yılın en yüksek enflasyon rakamları açıklandı. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’in tahmini ise doğru çıktı…

Madenciyi Tekmeleyen Yusuf Yerkel'e Atama Tepkisi

Soma'da 301 emekçi madencinin ölümünü protesto eden madencilerden birini tekmeleyerek hafızalara kazınmıştı Yusuf Yerkel. Yusuf Yerkel'in Frankfurt Başkonsolosluğu'na ataşe olarak atanmasına tepki yağıyor.

Duruşmaya Yetişmek İçin Emniyet Şeridini Kullanmak Hukuka Aykırı mı? Mahkemeden Emsal Karar

Duruşmaya yetişmek için emniyet şeridini kullanan avukata yazılan cezanın iptalini mahkeme haklı buldu. Duruşmaya yetişmek için emniyet şeridini kullanmak hukuka aykırı mı? Mahkemeden konuya ilişkin emsal bir karar çıktı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin Helalleşmeye İhtiyacı Var

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta, Muhtarlar, STK Temsilcileri ve Kanaat Önderleri Buluşması'nda konuştu. Gündeme ilişkin açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu: "Türkiye'nin helalleşmeye ihtiyacı var."dedi.

Toplam 308 haber.