Gündem Haberleri

Gündem

Türkiye ve Dünya Gündemine ait En Güncel ve Son Dakika Haberlere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Gündem Haberleri

Tüm Türkiye'de OSB'lerde 72 Saatlik Elektrik Kesintisi Başlıyor

İran'ın doğalgaz akışını kesmesinin ardından BOTAŞ doğalgaz kesintilerine ilişkin açıklama yaptı. TEİAŞ'tan yapılan açıklamada da 72 saatlik elektrik kesintilerinin olacağı duyuruldu.

KDV Düzenlemesi ile Ayçiçek Yağı, Un, Yumurta Gibi Ürünlerin Fiyatının Düşmesi Bekleniyor

Yapılacak olan yeni KDV düzenlemesinin, ayçiçek yağı, un, yumurta gibi yüksek fiyattan satılan ürünlerin fiyatlarını düşürmesi bekleniyor. Düzenleme ne zaman tamamlanacak? Fiyatlara ne zaman yansıyacak?

TÜİK'ten, şok eden enflasyon hamlesi! O satışlar da artık enflasyon hesabına eklenecek!

Ülke enflasyonunun hesabını yapan kurum olan Türkiye İstatistik Kurumu, enflasyon hesaplarına ilişkin yeni bir karar aldı. TÜİK’in enflasyon hesabı ile ilgili açıkladığı yeni karar, tartışmalara sebep oldu. İşte TÜİK’in yeni enflasyon hesabına ilişkin haberin ayrıntıları…

Adalet Bakanı Gül'den Sedef Kabaş Açıklaması: Edepten Nasipsiz Çirkin Sözleri Lanetliyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçlaması ile gözaltına alınan Gazeteci Sedef Kabaş hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den açıklama geldi: Adalet önünde hakettiği karşılığı bulacak !

Seçim Anketinde Dikkat Çeken Detay: Z Kuşağının Yarısından Fazlası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Tercih Ediyor

Son seçim anketi 15-24 arasını kapsayan Z kuşağı ile yapıldı. Yüzde 40 oranında gençlerin ilk tercihi AK Parti oldu.

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat: BDDK Açıkladı! Temassız Ödemelerde Limit Arttı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından yapılan açıklamada, kredi kartı ile temassız ödemelerde işlem limitinin arttığı duyuruldu. Uygulama 1 Şubat 2022'den sonra geçerli olacak.

RTÜK İnceleme Başlattı: Gazeteci Sedef Kabaş Cumhurbaşkanına Hakaret Suçlaması ile Gözaltına Alındı!

Gazeteci Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle RTÜK inceleme başlattı, Sedef Kabaş gözaltına alındı.

Resmi Gazete'de Yayımlandı: OHAL Komisyonu Görev Süresi Değişti!

OHAL Komisyonu'nun görev sürelerinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre OHAL Komisyonu görev süreleri uzatıldı.

Son dakika: Otomotiv sektöründe korkutan karar! Çip Sorunu Fabrika Kapattırdı! Oyak Renault üretimi durdurma kararı aldı!

Son zamanlarda otomotiv sektöründe yaşanan sıkıntılardan sonra herkesi şaşırtan bir son dakika açıklaması yapıldı. Oyak Renault, üretimi durduracağını açıkladı. İşte Oyak Renault ile ilgili haberin ayrıntıları…

Ak Parti ile Binance buluştu! Kripto varlıklarına yüzde 40 vergi mi geliyor? Türkiye'de kripto para piyasası yasaklanacak mı?

Tüm dünya genelinde, milyonlarca katılımcısı bulunan kripto para piyasası, bu dönemde de yakından takip edilmeye devam ediyor. Dünya ülkeleri, kripto para piyasası ile ilgili düzenlemeler yapmaya hazırlanırken Ak Parti ve Binance bir araya geldi. Peki toplantıdan ne karar çıktı? İşte kripto para piyasası düzenlemelerine ilişkin haberin ayrıntıları…

2022 Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Bedelli askerlik sevk tarihleri belli oldu mu? Güncel bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu?

2022 yılında bedelli askerliğin nerede yapılacağını merak eden asker adayları, araştırmalara yapmaya başladı. Konuya ilişkin resmî açıklamalar yapıldı. İşte 2022 bedelli askerlik haberinin ayrıntıları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Döviz Kuru ve Sezen Aksu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, uzun zamandır gündemde olan Sezen Aksu ve şarkısına ilişkin de açıklamada bulundu.

TEİAŞ'tan Elektrik Kısıntısı Açıklaması: Meskenler Hariç Kısıtlama Uygulanacak!

Arz talep dengesinin sağlanabilmesi için meskenler hariç olmak üzere elektrik kısıtlamasına gidilecek. TEİAŞ, konuya ilişkin açıklama yaptı.

AK Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuştan Bitcoin açıklaması: Bitcoin alternatif bir...

Birikimlerini değerlendirmek isteyen yatırımcıların, son zamanlarda bu isteklerini en sık karşıladıkları yer olan kripto para piyasası, tüm dünya genelinde büyük ilgi görmeye devam ediyor. Ak Parti Grup Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ülkemiz tarafından da yakından takip edilen kripto para piyasası ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Numan Kurtulmuş’un kripto para açıklamaları…

Yılın İlk Doğalgaz ve Elektrik Faturaları Geldi: Vatandaştan Fatura İsyanı!

Yapılan zamların ardından 2022 yılının ilk zamlı elektrik ve doğal gaz faturaları geldi. Vatandaş, aylık gelirinin çoğunun kiraya ve faturalara gittiğini söyleyerek isyan etti.

Instagram'ın Ardından TikTok'a da Ücretli Abonelik Getiriliyor

Geçtiğimiz günlerde Instagram tarafından kendi ücretli abonelik sisteminin test edilmeye başladığı duyurulmuştu. Instagram'ın ardından TikTok da kendi ücretli abonelik sisteminin test çalışmalarına başladı.

2022 GSS Primlerinin Düşürülmesi Talep Ediliyor! 150 TL Olan GSS Primleri Düşürülecek mi?

Genel Sağlık Sigortası (GSS) primleri, 2022 yılı itibariyle 150,12 liraya çıkarılmıştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, GSS primlerinin azaltılması gerektiğini söyleyerek talepte bulundu.

RTÜK'ten Kanallara Sezen Aksu Uyarısı !

RTÜK Yönetimi tarafından tüm müzik kanallarına, Sezen Aksu'nun Şahane Bir Şey Yaşamak isimli şarkısını yayınlamaları halinde ağır yaptırımlarla karşılaşacakları yönünde uyarı verildi.

Selçuk Tepeli'den RTÜK Başkanına Olay Cevap! Selçuk Tepeli Kimdir?

FOX Ana Haber Sunucusu Selçuk Tepeli hakkında, tarafsızlık ilkesini ihlal ettiği gerekçesi ile RTÜK tarafından inceleme başlatılmıştı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin konuya ilişkin açıklama yapmıştı. Selçuk Tepeli'den Şahin'e cevap gecikmedi.

Toplam 308 haber.