Gündem Haberleri

Gündem

Türkiye ve Dünya Gündemine ait En Güncel ve Son Dakika Haberlere bu kategori aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Gündem Haberleri

Karayolları Yollarda Son Durumu Açıkladı: 24 Ocak 2022 Türkiye Genelinde Kapalı ve Açık Yollar

Etkisini devam ettiren yoğun kar yağışı nedeniyle Türkiye genelinde birçok yol kapandı. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), yolların son durumunu açıkladı.

Elon Musk'tan Türkiye’ye yatırım: 50 milyon TL karşılığında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile el sıkıştı! Tesla Türkiye’ye geliyor!

Geçtiğimiz dönemlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yapan Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, Türkiye adına yeni bir hamle yaptı. Musk, Türkiye şirketinin ödeneğini arttırdığını duyurdu. İşte Elon Musk’ın Türkiye yatırımı ile ilgili haberin ayrıntıları…

Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı: Fatma Girik Hayatını Kaybetti! Fatma Girik Kimdir?

Türk sinemasının ünlü yıldızı, eski siyasetçi Fatma Girik sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Fatma Girik kimdir?

Elektrik Kesintisi Ne Zaman Yapılacak? OSB'lerde Kesinti Başlıyor

İran'dan Türkiye'ye gelen doğalgaz hatlarında sıkıntı olması nedeniyle devam eden gaz sıkıntısının ardından TEİAŞ'ın duyurduğu elektrik kesintileri de OSB'lerde başladı.

2022 Aile Hekimi Maaşı Ne Kadar? 

2022 yılında yapılan zamlar ile aile hekimlerinin de maaşlarına zam yapılmıştır. Aile hekimlerinin aylık kazançlarını sizler için hazırladık. Görev, rütbe ve deneyime göre değişen maaş miktarlarına sizin için hazırladığımız yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

2022 Engelli Maaşı Ne Kadar?

2022 yılında asgari ücrete gelen zam ile birçok maaş ve aylık ücretlerinde de artış yaşanmıştır. 2022 yılı için belirlenen engelli maaşları engel oranına göre değişmektedir. Güncel engelli maaşlarını sizler için hazırladık. 

2022 Yaşlılık Maaşı Ne Kadar?

Yaşlılık Maaşı ile ilgili değeri ve nasıl alınacağına dair tüm bilgileri yazımızda sizler için hazırladık. Gerekli koşulları sağlayan kişiler başvurularının kabul olması halinde Yaşlılık Maaşı almaya hak kazanabilirler. 

Pasaport için Gerekli Evraklar Nelerdir? 

Pasaport başvurusu yapmak için başvuru yapılacak pasaport çeşidine göre evrak hazırlanması gerekiyor. Hangi pasaport için hangi evrakın gerekli olduğunu sizler için hazırladık. Yazımızdan tüm pasaport çeşitlerine ve başvuru için istenen belgelere ulaşabilirsiniz. 

Koruyucu Aile Nasıl Olunur?

Korucu aile olmak için gerekli şartları ve koruyucu aile olmak için istenen evrakları yazımızda inceledik. Bu evrakların ve şartların tam şekilde sağlanmasının ardından kişiler koruyucu aile olmaya hak kazanmaktadırlar. 

İstanbul İl Sağlık Müdürü'nden Sağlıkçılara Şiddete Tepki: Ben Kabullenemiyorum...

Son zamanlarda artan sağlıkçılara şiddet olaylarına ilişkin İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu açıklamalarda bulundu. Ben kabullenemiyorum sağlıkta şiddeti.

Devlet Destekli Patpat Nasıl Alınır?

Devlet destekli patpat nasıl alınır, ilgili şartlar nelerdir, başvuru nereye yapılır konusundaki açıklamaları yazımızda hazırladık. Siz de devlet destekli patpat alma konusunda kararlıysanız ve ilgili şartları sağlayıp sağlamadığınızı bilmek istiyorsanız başvuru gerçekleştirerek süreç takibi yapabilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

KOSGEB girişimcilik belgesi nasıl alınır, şartları nelerdir, kimler bu haktan faydalanabilir, ne kadar süre geçerlidir konusundaki açıklamaları yazımızda hazırladık. Siz de KOSGEB’in girişimcilik belgesine online olarak sahip olarak ilgili haklardan faydalanabilirsiniz. 

Nikah İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Nikah için gerekli evraklar, evlilik şartları, evrakların nerelerden temin edileceği gibi şartlara yazımızda yer verdik. Siz de evlilik hazırlığındaysanız konu hakkında detaylı bilgiler elde edebilir, hazırlıklarınızda yazımızı rehber alabilirsiniz.

2022 İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir?

2022 işsizlik maaşı alma şartları nelerdir, nasıl başvuru yapılır yazımızda hazırladık. Siz de 2022 yılı işsizlik maaşı alma şartlarını sağlıyorsanız ilgili başvuruları yaparak ödemelerinizi alabilirsiniz.

Son Dakika: Shana'nın haberi yalan çıktı! İran, gaz akışını yeniden başlatmadı! Elektrik kesintileri artacak!

İran’ın Enerji Haber Ajansı Shana, dün gece saatlerinde gaz akışının başladığını duyurmuştu. Ancak yapılan araştırmalara göre gaz akışının sembolik düzeyde olduğu anlaşıldı. Türkiye tarafında yaşanacak, elektrik kesintilerinin artacağı duyuruldu. İşte İran- Türkiye gaz akışı haberinin ayrıntıları… 

EYT detayları belli oldu! 5 farklı formül üzerinden yürütülen EYT çalışmalarında, hangi düzenlemeler yapılacak? EYT kimleri kapsayacak?

Yeni dönem itibari ile düzenlemeye gidilecek olan konulardan biri de EYT olarak açıklanmıştı. Yapılan açıklamadan sonra EYT düzenlemeleri hız kazandı. Hükümetin üzerinde durduğu düşünülen 5 EYT formülü açıklandı. İşte 2022 EYT haberine ilişkin haberin ayrıntıları…

Ekonomist Prof. Dr. Hurşit Güneş: Kriz Karşısında AK Parti'nin İktidarda Kalması Mümkün Değil

Ekonomist Prof. Dr. Hurşit Güneş, Merkez Bankası'nın faiz kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Güneş, bu kriz karşısında AK Parti'nin iktidarda kalması mümkün değil dedi.

Emeklilere Son Dakika Haberi: Hesaplara 3 Bin TL Yatırılacak! Ek Ödemeden Herkes Yararlanabilecek!

Yapılan son dakika açıklamasına göre bankaların, emekli hesaplarına 3 bin TL’lik ek ödeme yapacağı ilan edildi. İşte emekli maaşlarına ek ödeme haberinin ayrıntıları…

TBMM Başkanı Şentop: Siyasi Görüşlerimiz Farklı Olsa da Hepimiz Aynı Ülkede Yaşıyoruz

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Beyoğlu Buluşmaları'na konuk oldu. Gündeme ilişkin açıklamalar yapan Şentop, sosyal medya kullanımına da değindi.

Toplam 308 haber.