Gözaltındaki öğretmen anne bebeğini günde 3 kez emniyette emziriyor

Gözaltına alınan Resim Öğretmeni Gülizar Doğan'ın, 57 günlük kızı Roza'nın, günde 3 kez süt emzirilmesi için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğü öğrenildi.

Haberler 26.09.2016, 12:24 26.09.2016, 23:06
Gözaltındaki öğretmen anne bebeğini günde 3 kez emniyette emziriyor
Son Dakika

2 KADIN ÖĞRETMEN DE SERBEST

Dün gözaltına alınan ve 57 günlük bir kız çocuğu annesi olan resim öğretmeni Gülizar Doğan, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadesi alınan Doğan, daha sonra tutuklanma istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan Gülizar Doğan, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu arada 4 aylık bir kız çocuğu annesi olan Şükran Çelikkaya da, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Felat BOZARSLAN (DHA) - DİYARBAKIR'da, dün düzenlenen operasyonda 'Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' iddiasıyla gözaltına alınan Resim Öğretmeni Gülizar Doğan'ın, 57 günlük kızı Roza'nın, günde 3 kez süt emzirilmesi için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğü öğrenildi.

Baba Zeynel Doğan, günde 3 kez süt verilmesinin yetmediğini belirterek, mahalledeki 3 komşu kadının bebeğe gönüllü süt anneliği yaptığını söyledi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün düzenlenen operasyonda, Eğitim-Sen Üyesi olan Şehitlik Lisesi Resim Öğretmeni, 30 yaşındaki Gülizar Doğan, 'Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' suçundan gözaltına alındı. Sabah saat 05.30 sıralarında yapılan ve 08.00 sıralarında sona eren operasyonun ardından gözaltına alınan Gülizar Doğan'a, 57 günlük kız çocuğu Roza'yı günde 3 kez Terörle Mücadele Şubesi'nde emzirebileceği bildirildi. Bunun üzerine sinemacı olan baba Zeynel Doğan, günde 3 kez kızını emniyete götürerek emzirtti.Dün saat 05.30 sıralarında evlerine operasyon yapıldığını belirten baba Zeynel Doğan, "Saat 08.00 sıralarında evden çıktılar. Bizim 57 günlük bir bebeğimiz ve 6 yaşında çocuğumuz var. Eşimin 5 gün gözaltında kalacağı ve avukatla görüştürülmeyeceği söylendi. Ancak, bebeği olduğu için günde 3 kez bebeği emzirmeye götürebileceğimizi söylediler. Ben dünden bu yana bebeği götürüyorum. Bebeği Terörle Mücadele Şubesi'nde bulunan avukat görüşme odasına götürüp, masanın üzerine bırakıyorum, daha sonra çıkıyorum. Sonra da eşim içeri gidip bebeği emziriyor. Emzirme işlemi bittikten sonra Gülizar'ı götürüyorlar. Sonra ben gidip bebeği alıp, çıkıyorum. 3 kez emzirilme bebek için yetmiyor. Bu nedenle çocuğun çok acıktığı saatlerde götürmeye çalışıyoruz. Bunun için 'günde birkaç kez daha getirebilirsiniz' dediler. Ancak bebek arabada sallandığı için emzirilen sütü de yolda gelirken kusuyor. Bu olayı duyan mahalledeki 3 komşu kadın, gönüllü olarak süt annesi olup yardımcı olmaya başladı. Şu anda bizi çağırdılar. Gülizar'ın ifadesinin alınacağını söylediler. Sanırım bebek nedeniyle 2'nci günde ifadesini alacaklar" dedi.Öğretmen Gülizar Doğan'ın bebeğini emniyette emzirmesi sosyal medyada tepki toplarken, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da dün öğlen saatlerinde "Gözaltına alınan 2 ve 4 aylık aylık bebekleri olan kadın öğretmenlerle ilgili bilgi sahibiyim, üzerime düşeni yapıyorum" diye bir tweet attı. Tanrıkulu daha sonra ise, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a konu ile ilgili bir twett attı. Tanrıkulu tweetinde, "56 günlük 2 saatte bir anne sütüne muhtaç bir bebeğin öğretmen annesi neden ifadesi alınmak üzere gece gözaltında bekletilir?" ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@