Görülmemiş Dolandırıcılık

Manisa'nın Alaşehir İlçesinde yaşanan dolandırıcılık vakası duyanları şaşkına çevirdi.

Haberler 06.01.2020, 10:20 07.01.2020, 12:13
Görülmemiş Dolandırıcılık

Manisa'nın Alaşehir İlçesinde yaşanan dolandırıcılık vakası duyanları şaşkına çevirdi.

Manisa'nın Alaşehir İlçesine Bağlı Hacıaliler Mahallesi Ortahan mevkii'nde yaşayan D.T(72)isimli yaşlı kadın dün öğle saatlerinde mahalle meydanına gelen oduncu görünümlü dolandırıcılar tarafından soyuldu. 

Dün öğle saatlerinde mahalle meydanına plakası henüz belirlenemeyen Ford marka beyaz renkli arka kasa kısmı mavi brandalı araç içerisinde gelen şahıslar mahalle meydanına park ettikleri aracın dışında Mahallelinin dikkatini çekmek için mahalle sakinlerine iyi odun getirdiklerini belirterek satışa başladılar.

D.Ç isimli mahalle sakinine odun satan dolandırıcılar bu sırada yoldan geçmekte olan yaşlı kadın D.T'yi odun almaya ikna etti.Diğer   müşteri D.Ç'yi de evine "Bize Çay Demle" bahanesiyle gönderen dolandırıcılar, Yaşlı Kadına yönelerek "Bin lira karşılığında Arabadaki bütün odunları sana verelim"diyerek talihsiz kadını ikna ettiler. 

Dolandırıcıların bu teklifi üzerine evine giderek istedikleri parayı getiren yaşlı kadın,Dolandırıcılara odunu indirecekleri yeri gösterdi ve alanda beklemeye başladı. Önden iki kelter odun getiren iki dolandırıcı yaşlı kadının odunların dökülme noktasında beklediğini fırsat bilerek araçlarıyla hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaştılar.Belirli bir süre sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın, Jandarma'ya haber vererek yardım istedi. 

Yaşlı kadının dolandırıldığını tespit eden Güvenlik güçleri çevrede bulunan güvenlik kameralarını kontrol etti. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@