Galatasaray Kulübü'nün kuruluşunun 111. yılı kutlandı

GALATASARAY Kulübü'nün 111. kuruluş yılı etkinliği yapıldı. Etkinlik kapsamında, 111. yıl plaketi yaş kütüğüne çakılırken, kulüp üyeliğinde 50. yılını dolduranlara beratları verilip, son 1 senede kazanılan...

Haberler 15.10.2016, 13:23
Galatasaray Kulübü'nün kuruluşunun 111. yılı kutlandı
 GALATASARAY Kulübü'nün 111. kuruluş yılı etkinliği yapıldı. Etkinlik kapsamında, 111. yıl plaketi yaş kütüğüne çakılırken, kulüp üyeliğinde 50. yılını dolduranlara beratları verilip, son 1 senede kazanılan kupalar sergilendi.

Sarı-kırmızılı kulübün 111. kuruluş yılı etkinliği kapsamında ilk olarak kulüp başkanı Dursun Özbek, kulüp eski başkanı Alp Yalman ve kulüp divan kurulu başkanı İrfan Aktar, Galatasaray Lisesi bahçesinde bulunan Atatürk heykeline çelenk koydu ve saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Başkan Özbek, Tevfik Fikret Salonu'nda katılımcılara hitap ederek, "1905 yılının bir ekim günü çok parlak bir ateş yandı. Bilimle dolu, köklü bir gelenekle süslü bu güçlü ateş, 111 yıldır aralıksız yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Bir grup gencin hayali olarak kurulan Galatasaray, başarı öyküsü oldu. Ülkemizin göğsünü kabartan uluslararası başarılara imza attı. Bu renkler. kurulduğu ilk günden itibaren, Türk'ün dünya üzerinde sesi, nefesi oldu, Yönetim kurulu olarak 2015 yılı mayıs ayında aldığımız bayrağı daha ilerilere taşımak için aralıksız çalışıyoruz. Tek arzumuz, geçmişte elde edilen başarıların çok daha ileriye taşınmasıdır. Mali bağımsızlığını kazanmış, tesisleri ve alt yapısıyla dünya standartlarını yakalamış bir Galatasaray hayal ediyorum. Bunu gerçekleştirmek için çalışıyorum. Bir gün UEFA Şampiyonlar Ligi ve THY Avrupa Ligi kupasının bu salona geldiğini görmek istiyorum. O zaman tüm Galatasaraylılar, sevgili Ali Sami Yen'i anarak, 'İngilizler gibi toplu halde oynama, bir renge ve isme malik olma, Türk olmayan takımları yenme amacıyla kurduğunuz bu kulüp, bugün arzu ettiğiniz yerdedir. Rahat uyuyun.' diyebilecektir. O gün gelene kadar durmak yok, sadece çalışmak ve Galatasaray için gecemizi gündüzümüze katmak vardır. Yaşasın Galatasaray" ifadesini kullandı.

Organizasyon kapsamında Dursun Özbek'in konuşmasının ardından, yaş kütüğüne 111. yılı plaketi çakıldı. Yaş kütüğüne 111. yıl plaketini, en kıdemli üye sıfatıyla 87 yaşındaki Ahmet Nazım Paksoy çakarken, Paksoy'a çekici ise milli yüzücü Gürsel Özel takdim etti.

Galatasaray Kulübü üyeliğinde 50. yılını dolduranlara beratları verildi. Divan kurulu başkanı İrfan Aktar, toplam 12 bin 202 üyenin 2 bin 208'inin divan kurulunda bulunduğunu, bu yıl 50. yılını dolduran 11 kişiyle beraber bu yarım yüzyıllık üyelik barajını aşan kişi sayısının ise 116'ya ulaştığını aktardı. Aktar'ın açıklamalarından, 50. üyelik yıllarını dolduran kişilere beratları sunuldu. Ayrıca çeşitli branşlarda sporcu, teknik adam ve yöneticiye de başarı beratları takdim edildi.

Galatasaray'ın çeşitli branşlarda son 1 yıl içinde kazandığı kupa ve madalyalar da sergilenirken, Galatasaray Odeabank'ın kazandığı ULEB Avrupa Kupası ile Galatasaray Futbol Takımı'nın kazandığı Ziraat Türkiye Kupası ile TFF Süper Kupa, katılımcılardan büyük alkış aldı.

Etkinliğin son bölümünde ise gelenekselleşen pilav yemeye geçildi.
DHA
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@