Flaş Flaş Gaziantep'te patlamanın nedeni ne?

Saat 23 sularında Gaziantep'te çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın yaşandığı alandan 20 km bir mesafede bile patlamanın duyulduğu ifade ediliyor...

Haberler 26.11.2016, 00:11 26.11.2016, 00:52
Flaş Flaş Gaziantep'te patlamanın nedeni ne?

Gaziantep Valiliği konu ile ilgili yaklaşık 1 buçuk saat sonra yaptığı açıklamada "Her hangi bir patlama, ölü ve yaralı yok. Sesin kaynağı Suriye tarafındaki jetler olabilir" ifadelerini kullandı.

Kentte tedirginlik yaratan olayın, savaş uçaklarının alçak uçuşu sırasında duyulan sonik patlama sesi nedeniyle olabileceği belirtildi.Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu "Gaziantep'in her tarafından duyulan patlama ile ilgili şu an şehir içerisinde herhangi bir sıkıntı yok" açıklamasında bulundu.
Tahmazoğlu "Duyulan sesli ile alakalı emniyetimiz şu anda araştırma yapıyor net bir bilgi yok. Başka haberlere itibar etmeyiniz" ifadelerini de kullandı.

Öte yandan AKP eski Gaziantep Milletvekili, AB Bakan Yardımcısı  Ali Şahin de sosyal medya hesabından "Gaziantep İl Emniyet müdürümüzden aldığım bilgi bir ses duyulmuş ama itfaiye, 112 ve polise ulaşan bir ihbar yok. Sakin ve sağduyulu olalım" paylaşımında bulundu.

Sputnik Türkiye muhabiri Hikmet Durgun'un Twitter hesabından aktardığına göre, patlama sonrası çatışma çıktı. IŞİD'in hücre evine baskın olabileceği belirtiliyor. ​

Gaziantep akşam saatlerinde çok şiddetli patlama sesiyle sarsıldı. Patlama sesinin duyulmasının ardından Gaziantep Üniversitesi yakınında bulunan Yeditepe Mahallesi'nden dumanlar yükseldiği görüldü.

Gaziantep Karataş mahallesinde akşam 23:00 sularında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama sesinin duyulmasının ardından sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Gaziantep Üniversitesi yakınında bulunan Yeditepe Mahallesi'nden dumanlar yükseldiği görülüyor.

Patlamanın 15-20 kilometre çevreden duyulabildiği bildirilirken henüz patlamaya ilişkin detaylar ortaya çıkmadı. Patlamayla ilgili twitterdan herkes birbirine aynı soruyu soruyor. Gaziantep'te ne oldu?
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@