FETÖ ile korkutup, emekli öğretmenin 140 bin lirasını dolandırdı

MERSİN'de 22 yaşındaki Abdulkadir Şimşek, 'Hesabınızdan FETÖ'ye para aktarılıyor' diyerek korkuttuğu emekli öğretmen 64 yaşındaki A.Ç.'nin 140 bin lirasını dolandırdı.

Haberler 13.10.2016, 14:33
FETÖ ile korkutup, emekli öğretmenin 140 bin lirasını dolandırdı
MERSİN'de 22 yaşındaki Abdulkadir Şimşek, 'Hesabınızdan FETÖ'ye para aktarılıyor' diyerek korkuttuğu emekli öğretmen 64 yaşındaki A.Ç.'nin 140 bin lirasını dolandırdı. Emekli öğretmene evini de sattırmaya çalışan Şimşek polise yakalandı.

Kendisini polis olarak tanıtıp emekli öğretmen A.Ç.'yi telefonla arayan şüpheli, "Banka hesabınızdan FETÖ'ye para aktırılıyor. Paranızı başka bir hesaba transfer etmemiz ve sizi bu durumdan kurtarmamız için bir miktar para gerekiyor" diyerek korkuttu. Paniğe kapılan kadın, bankadaki 60 bin lirası ile çektiği 80 bin lira krediyi evine gelen dolandırıcıya teslim etti. Bir süre sonra tekrar A.Ç.'yi arayan dolandırıcı aynı gerekçe ile evini satıp parasını kendine teslim etmesini istedi. Dolandırıldığını fark eden A.Ç., durumu polise bildirdi. Polisle işbirliği yapan emekli öğretmen, dolandırıcıyı arayıp, 'Evi sattım, Tapu Müdürlüğü'nde bekliyorum gelip parayı alabilirsin" diyerek yanına çağırdı. Polis, para almaya gelen Abdulkadir Şimşek'i gözaltına aldı.
Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Şimşek, sorgusundan sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.
DHA
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@