FETÖ dershanesinde 15 Temmuz Sergisi

KÜTAHYA'nın Tavşanlı İlçesi'nde FETÖ'nün dershanesiyken darbe girişiminden sonra kapıtılarak Halk Eğitim Merkezi'ne çevrilen binada, Cumhuriyet'in kuruluşunun 93'üncü yıldönümü nedeniyle 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi açıldı.

Haberler 01.11.2016, 13:37
FETÖ dershanesinde 15 Temmuz Sergisi
15 Temmuz öncesi FETÖ'nün dershanesi olan ve daha sonra devlet tarafından el konularak Halk Eğitim Merkezi olarak kullanılmaya başlanan hizmet binasında 15 Temmuz Fotoğraf Sergisinin açılışı yapıldı. Açılışa Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa Güler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Serginin açılışında konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, bu yılki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ayrı bir önemi olduğunu vurguladı. Başkan Güler "Burada açılışını yapacağımız serginin yeri çok anlamlı oldu. Devletimize, milletimize ihanet eden FETÖ'nün eğitim kurumları, asıl sahibi olan milletimize döndü. Bu binalar Tavşanlı halkının destekleriyle yükselmişti. Bugün Halk Eğitim Merkezi olarak hizmet vermeye başladı. Açılışını yaptığımız sergide de 15 Temmuz destanını anlatan fotoğraflar var. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum" diye konuştu.

Kaymakam Numan Hatipoğlu da açılışta yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet tarihinin en önemli ve hain kalkışmalarından birini yaşadık. 15 Temmuzda hain yapı, adeta bu coğrafyadaki insanları devşirerek kendi topraklarına hain ve yabancı kılarak bir kalkışma içerisine girdi. Ancak bir darbe girişimi milletimizin başarısı ile bertaraf edildi” dedi. (DHA)
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@