FETÖ'den gözaltına alınan 3'ü profesör 30 şüpheli adliyede

Aralarında 3 profesörün de bulunduğu 30 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Haberler 14.03.2017, 11:23
FETÖ'den gözaltına alınan 3'ü profesör 30 şüpheli adliyede

Eyüp KELEBEK/ESKİŞEHİR, () - FETÖ/PDY'ye yönelik Eskişehir merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan aralarında 3 profesörün de bulunduğu 30 şüpheli adliyeye sevk edildi.


Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçen 8 Mart'ta Eskişehir, Konya, Trabzon, Bursa ve Adana illerinde Anadolu Üniversitesi'nde halen görevde olan, daha önce açığa alınan ve ihraç olan kişilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında 3 profesör, 3 doçent, 6 yardımcı doçent, 15 araştırma görevlisi ve 3 bilgisayar işletmeninin bulunduğu 34 kişi gözaltına alındı.


Şüphelilerin 22'sinin ByLock programı kullandığı, birinin de FETÖ'nün Anadolu Üniversitesi'nde akademisyenler sorumlusu olduğu belirtildi. Evlerinde ve üniversitedeki bürolarında arama yapılan şüphelilerin bazılardan Fethullah Gülen kitapları ile 1 dolarlar çıktı.
Gözaltına alınan 34 şüpheliden 4'ü Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Sorgulamaları tamamlanan 30 şüpheli de bugün adliyeye sevk edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@