Fethullahçı Terör Örgütü'ne 30 ay boyunca 46 bin TL maaş ödemesi yapılmıştır

CHP Kocaeli Miletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan Fethullah Gülen'in hesabına 2013 yılı Aralık ayından bu yıl Haziran ayına kadar maaş yatırılmaya devam edildiğini belirterek, "Fethullahçı...

Haberler 12.10.2016, 16:13
Fethullahçı Terör Örgütü'ne 30 ay boyunca 46 bin TL maaş ödemesi yapılmıştır
(Kocaeli),  CHP Kocaeli Miletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan Fethullah Gülen'in hesabına 2013 yılı Aralık ayından bu yıl Haziran ayına kadar maaş yatırılmaya devam edildiğini belirterek, "Fethullahçı Terör Örgütü'ne 30 ay boyunca 46 bin TL maaş ödemesi yapılmıştır" dedi.
CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Sosyal Sigortalar Kurumu'nun Fethullah Gülen'in hesabına terör örgütü ilan edildikten sonra dahi maaş yatırılmaya devam edildiğini söyledi. Fatma Kaplan Hürriyet, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından SGK'nın, Fethullah Gülen'in emekli maaşını kestiğini, Gülen'in tüm sosyal haklarını iptal ettiğini belirterek, 22 Temmuz'da dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelttiği soru önergesinde terör örgütü lideri ilan edilen birine SGK'nın nasıl para yatırmaya devam ettiğini sorduğunu söyledi. Fatma Kaplan Hürriyet'e, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan gelen cevapta şu ifadelere yer verildi:

"Adı geçen şahsın, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/1 a kapsamında olduğundan dolayı bugüne kadar aylıklarının ödenmesine engel teşkil edecek herhangi bir kanuni kısıt oluşmamıştır. Adı geçen şahsın aylığının muhtelif dönemlerde çeşitli ATM'lerden farklı şahıslarca tahsil edildiğinin tespitine müteakip, ilgilinin aylıkları durdurulmuştur. Adı geçen şahsa en son 2016 Haziran döneminde toplam 1474,41 TL aylık, 58,98 TL ek ödeme olmak üzere toplam 1533,39 TL ödeme yapılmıştır."
Fatma Kaplan Hürriyet devletin terör örgütü lideri dediği kişiye para aktardığını belirterek, "FETÖ resmi olarak ilk defa, 2015'in Şubat ayında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı bir fezlekede "Fethullahçı Terör Örgütü" ile ortaya atılmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 2013'ün Aralık ayında yolculuk esnasında "bize ihanet edenlere de hala beraber yürüyelim demeyiz. Onları da kapının kenarına koyarız" demiştir. Ne var ki, kapının kenarına koyarız dedikleri Fethullahçı Terör Örgütü'ne 30 ay boyunca 46 bin TL maaş ödemesi yapılmıştır. Bizler 'Bu himmet paraları ne oldu?' diye sorarken, meğerse devlet kendi kasasından paraları terör örgütü lideri dedikleri insana aktarıyormuş. Ama bunun sorumluları hakkında herhangi bir soruşturma dahi açılmıyor ya da açılamıyor" dedi.
DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@