EYT'lerin sorunu çözüme kavuşuyor...

24 Haziran seçimlerinde emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözüme kavuşacak... Peki nasıl?

Haberler 02.06.2018, 18:17
EYT'lerin sorunu çözüme kavuşuyor...

CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğu konuşmasında seçimleri kazanması halinde yapacaklarını açıkladı. Muharrem İnce'nin seçim vaatleri arasında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve Asgar Ücret konularına dair açıklamaları ise dikkat çekti.

Kamu Personeli - Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Seçim çalışmaları kapsamında Bilecik'te halkın karşısına çıkan Muharrem İnce burada seçim vaatlerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulunan Muharrem İnce konuşmasında ayrıca dikkat çeken konulara hakkında yapacaklarını sıraladı. 

CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE'NİN SEÇİM VAATLERİ

Muharrem İnce seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bilecik'e gelmediğini vurgulayan Muharrem İnce ekonomi konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ekonomi ve FETÖ konularında eleştiren CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce dindar nesil konusuna dair de açıklamalarda bulundu. 

''Şu anda sattığı aldığı dengesine baktığımızda bir buçuk milyar dolar zarardayız. Erdoğan diyor ki 'İnce karşı çıkıyor' evet sen otomobilin kaportasına ben ise beynine talibim. Her konuda dava açıyorsun. 100 bin liralık açmış, yine para istiyor. Diplomayı ben istemiyorum Anayasa istiyor. 4 yıllık okul mezunu olması gerekiyor diyor. Nasıl gençler yetiştireceğiz. Erdoğan diyor ki 'dindar ve kindar nesil yetiştireceğiz', ben diyorum ki çocuklarımızın dindar nesil olmasında hiç bir sakınca görmüyorum. Bu ailenin işi buna aile kara verir, cumhurbaşkanı değil. Kindar nesil olmasından rahatsız olurum. Yakında da FETÖ ile görüştüğünü açıklayacak merak etmeyin. 5 vakit namaz arasına bu kadar yalanı nasıl sıkıştırıyor anlamıyorum.''

EYT VE ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, cumhurbaşkanı olarak seçilmesi halinde Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve Asgari Ücret konularında adım atacağını söyledi. 

bu iki konuya dair açıklamasında ''Emeklilikte yaşa takılanlar bu sorunu çözeceğiz. Asgari ücret 2 bin 200 olacak.'' ifadelerini kullanan Muharrem İnce emeklilere bayram ikramiyesi verilmesini konusunda düzenleme yapacağını söyledi. ''Emekliler, biz dedik ki birer maaş onlar bin lira dedi. Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı'na o anda asgari ücret kaç TL ise o asgari ücreti vereceğiz.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@