Erdoğan'dan İnce'nin #Maltepe mitinginde 500 kişi yok dedi İnce anında cevap verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği Esenyurt mitinginde konuştu. İnce'nin Maltepe mitingine değinen Erdoğan, "5 milyon kişi dediler, 500 kişi yok" ifadelerini kullandı.

Haberler 23.06.2018, 17:07
Erdoğan'dan İnce'nin #Maltepe mitinginde 500 kişi yok dedi İnce anında cevap verdi

YeniÇağ - Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran'a saatler kala Esenyurt Mitingi'nde konuştu.

Erdoğan, "Bay Muharrem diyor ki 'okulların bahçesinde yatın, sandalyede oturun. Ben de diyor YSK önünde yatacağım'. Hayırdır ya. Demek ki bu şimdiden kaybettiğini anladı. Öyle anlaşılıyor. Ne yapacakmış? Ysk'nin önüne gidip tehdit sallıyor. Bay Muharrem biz hukuk devletindeyiz. Bu devlet gukuk devleti değil. Şunu da bil siz o CHP zihniyetinin açık oy kapalı tasnifi bu ülkede siz yaptınız. Kime oy veriyor buna baktınız. CHP'ye oy verip vermediğine baktınız. Tasnifini kendiniz yaptınız. Ak parti iktidarından 16 yıldır böyle bir şey oldu mu? Ama siz yaptınız yaparsınız. Biz şu an itibariyle bütün güvenli olarak her türlü tedbiri aldık. Sandık güvenliği her sandıkta her partinin temsilcisi var mı? Daha ne konuşuyorsun. Her partide olmayan hiçbir siyasi parti yok. Kaldı ki 100 metre mesafeydi kaldırdık onu sandık görevlisi hemen oradaki güvenlik ekibine haber verdiği anda güvenlikçi gelir müdahale eder. Biz bunu başardık" dedi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"5 MİLYON DEDİLER 500 KİŞİ YOK"

"Tüm Türkiye'ye şu anda ekranları başındaki milletime sesleniyorum. Oradaki güvenlik ekiplerine söylediğiniz anda buna müdahale eder. Milletime AK Parti'ye gönül verenlere sesleniyorum sakın ha rehavete kapılmak yok. Bütün arkadaşlarınızı, akrabalarınızı alın sandığa götürün. Buradaki rehavet Allah muhafaza bizi zora sokar. Sakın.. Çok daha farklı olan reform niteliğindeki Türkiye inşallah bu sistemle uçuşa geçecek. Muassır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkacak. Bu farklı sistemle inşallah diğerlerinin akıllarına bile gelmeyeni gerçekleştireceğiz. 5 milyon kişi dediler 500 kişi yok."

Muharrem İnce'den Erdoğan'a jet '500 kişi' yanıtı

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erdoğan'ın Maltepe Mitingi ile ilgili sözlerine yanıt verdi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Maltepe'de 5 milyon kişinin katıldığı Büyük İstanbul Mitingi için "'Bay muharrem boş meydanda konuşuyor 500 kişi yok" sözlerine yanıt verdi.

Muharrem İnce'den Maltepe paylaşımı: Sevince başarırsın... Başaracağız.

İnce, Maltepe'de milyonları gösteren bir fotoğraf paylaşarak Erdoğan'a şu sözlerle yanıt verdi: "500 kişi yok demiş:) 500’e kadar saymayı biliyor:)" 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@