Engellilerin kendi dernek binalarına gitmeleri imkansız

BİLECİK'teki Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Halit Altıntaş, ekonomik sorunlar nedeniyle derneği evinin bodrumuna taşıdı. Altıntaş, tepelik alanda bulunan evine çıkmak için merdiven basamaklarının kullanılmasını...

Haberler 28.11.2016, 13:35
Engellilerin kendi dernek binalarına gitmeleri imkansız
BİLECİK'teki Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Halit Altıntaş, ekonomik sorunlar nedeniyle derneği evinin bodrumuna taşıdı. Altıntaş, tepelik alanda bulunan evine çıkmak için merdiven basamaklarının kullanılmasını gerektiğini, dernek üyesi engellilerin bunu yapmasının imkansız olduğunu söyledi.

Bilecik'te 2014 yılında Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği kurularak engellilere yönelik çeşitli faaliyetlerde bulundu. Kent merkezindeki bir iş merkezinde bulunan dernek yöneticileri kirayı ödemede sıkıntı çekmeye başladı. 60 üyeli Bilecik Engelsizim Yaşam ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği Genel Başkanı Halit Altıntaş, ekonomik sıkıntı nedeniyle kent merkezindeki derneği İstiklal Mahallesi Refik Öztürk Caddesi'ndeki bulunan evinin bodrumuna taşıdı. Şeyh Edebali Türbesi'ne giden yol üzerindeki tepelik alanda bulunan yeni dernek binasına merdiven basamaklarını kullanarak çıkıldığını belirten Halit Altıntaş bedensel engellilerin buraya gelmelerinin neredeyse imkansız olduğunu söyledi. Emekli olduğunu ve kendisinin de işitme güçlüğü çektiğini ifade eden Altıntaş şöyle konuştu:

"Tek başıma derneği ayakta tutmaya çalışıyorum. Kira, elektrik ve su giderlerini ödemekte sıkıntı yaşamaya başlamıştım. Derneğin bürosunu evimin bodrumuna taşıdım. Bu durumdan utanıyorum. Ama şu an yapabileceğim bir şey yok. Yetkililerden, sivil toplum kuruluşlarından, maddi durumu iyi olan vatandaşlardan yardım bekliyorum."    
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@