Enez'de 5 yaşındaki Çınar'ın ölümünde Kene şüphesi

EDİRNE’nin Enez İlçesi’nde, yüksek ateş ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan 5 yaşındaki Çınar Çalışkan, yaşamını yitirdi. 

Haberler 02.05.2017, 16:08
Enez'de 5 yaşındaki Çınar'ın ölümünde Kene şüphesi

DHA'nın haberine göre; EDİRNE’nin Enez İlçesi’nde, yüksek ateş ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan 5 yaşındaki Çınar Çalışkan, yaşamını yitirdi. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığından öldüğünden şüphelenilen çocuğun cesedi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.


İlçeye bağlı Gülçavuş Köyü’nde oturan ailesi Çınar Çalışkan'ı yüksek ateş ve karın ağrısı şikayetiyle Enez Devlet Hastanesi’ne getirdi. Durumu ağırlaşan çocuk, daha sonra Keşan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Çınar Çalışkan,  burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Ölümünün şüpheli görülmesi üzerine Çalışkan'ın cesedi, hastane morgunda savcı ve jandarma gözetiminde yapılan otopsinin ardından kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.


Küçük çocuğun ölümünün KKKA hastalığına bağlı olup-olmadığının adli tıptan gelecek otopsi raporuyla netlik kazanacağı bildirildi. Soruşturma sürüyor.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@