En uygun kredi faizlerinde son durum ne? Kredi faizleri indi mi?

En Uygun Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum Bankaların kredi faiz oranları tüm hızı ile düşmeye devam ediyor. Özel bankaların faiz indirim ataklarının yaşandığı son günlerde en uygun konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

Haberler 13.09.2019, 13:05
En uygun kredi faizlerinde son durum ne? Kredi faizleri indi mi?


Bankaların kredi faiz oranları tüm hızı ile düşmeye devam ediyor. Özel bankaların faiz indirim ataklarının yaşandığı son günlerde en uygun konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu?


Merkez Bankası’nın Temmuz para politikası faizlerini düşürmesinin hemen ardından Ziraat Bankası öncülüğünde %0.99 faizli konut kredisi kampanyası devreye girdi. Birkaç gün içinde tüm kamu bankaları konut kredisinde kampanyalı %0.99 faiz oranı uygulamaya başladı. 


Politika faizlerinin düşmesi ve kamu bankalarının faiz indirimi sonrasında özel bankalar da kademeli şekilde konut kredisi faizlerini düşürmeye başladı. Kamu bankalarının faiz oranlarına bir süre uzak kalan özel bankalar faiz indirimlerini hızlandırdı. 


Özel bankalarda en düşük konut kredisi seviyesi %1.2’ ye kadar düştü. Kamu bankalarında ise söz konusu oran %0.99 düzeyinde. Tüm bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması ise %1.62’ ye geriledi. 


Eylül ayının başından itibaren 10 günlük süreçte 8 banka konut kredisi faizlerinde indirim uyguladı. Faiz indirimi bankalar QNB Finansbank, Şekerbank, İNG, İş Bankası, ICBC, Anadolubank ve Türkiye Finans ve Yapı Kredi Bankası şeklinde. 


11 Eylül itibariyle en düşük konut kredisi faiz oranı sunan 10 bankayı KrediPazari.com listeledi. 


Ziraat Bankası 


Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vade ve 500.000 TL’ ye kadar %0.99 faiz oranı sunuyor. Kampanya haricinde ise banka %1.39 faiz oranı kullandırıyor. 


HalkBank 


HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıl akadar vade için %0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için %1.39 faiz oranı sunuyor. 


VakıfBank 


VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL üst limit ve 15 yıl vadeye dek %0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında %1.49 faiz oranı ile kredi sağlıyor.


TEB 


TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar %1.2’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen %2.58 seviyelerinde. 


Kuveyt Türk Bankası


Kuveyt Türk Katılım Bankası 10 yıla dek tüm vadelerde %1.27 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırmaya başladı. 


İNG 


İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 2 yıl vadeye kadar %1.39, 3 ile 10 yıl vade arasında ise %1.29 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. 


Yapı Kredi Bankası


Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasında 10 yıla dek tüm vadelerde %1.29 faiz oranı sunuyor.


Akbank 


Akbank 4 yıl vadeye kadar %1.39, 10 yıl vadeye kadar ise %1.35 faiz oranı ile kredi kullandırmaya başladı.


Garanti BBVA 


Garanti BBVA 1 yıl vadeye kadar %1.45, 2 yıl vadeye dek %1.37 ve 3 ile 10 yıl vade arasında %1.36 faiz oranı sunuyor.


QNB Finansbank 


QNB Finansbank faiz indirimi sonrasında 10 yıl vadeye dek %1.36 faiz oranı ile kredi kullandırıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@