En güzel kuyruk...

Bu kuyruğun en güzel kuyruk...

Haberler 02.05.2017, 12:26
En güzel kuyruk...

DHA'nın haberine göre; Prof. Dr. İlber Ortaylı, gerçekleştirdiği söyleşinin ardından Türklerin Altın Çağı adlı son kitabını imzaladı. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği imza gününde AVM'nin koridorlarına kadar uzanan bir kuyruk oluştu.

D&R Buluşmaları etkinliği kapsamında önce yoğun katılımlı bir söyleşi gerçekleştiren Prof. Dr. Ortaylı, söyleşide okurlarının sorularını da yanıtladı. Kitaplarını imzalarken sevenleriyle sohbet edip fotoğraf çektiren Ortaylı ilgiden memnun olduğunu söyledi. 

Söyleşinin uzun sürdüğünü ve sorulardan memnun olduğunu söyleyen Ortaylı son kitabını da şu sözlerle anlattı:

"Son kitabım Kanuni devrine kadar geliyor. Anadolu, Türk tarihindeki genel meseleleri ele alıyorum. Biz Anadolu'ya geç gelen bir unsuruz ama bizim vatanımız oldu. Ve Osmanlı Kuruluş Dönemi üzerine genel bir bakış. Tek gözlediğim şey, lise gençliği kendilerine göre yazılan kitapları okuyor. Geniş halk kitleleri de okumaya başladı."

Ortaylı, söyleşide Türklerin Altın Çağı’nı anlattı. Türkiye’nin yüzyıllar önce açılan tarih defterinin henüz kapanmadığını dile getiren Ortaylı, “Sık sık da görüyorsunuz ki bu defter kapanmaz. Onun için tarih bilmek; nereden geldiğinizi, nasıl yurt edindiğinizi öğrenmek zorundasınız. Tarihini bilmeyen, hafızası olmayan toplumların nerelere gideceğinin, sürükleneceğinin, dahası neler yapabileceğinin hesabı olmaz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@