Emeklilere Bayram İkramiyesi Müjdesi! Ödeme Tarihleri Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün koronavirüs salgını ile mücadele konulu tedbir kararlarını açıkladı. Bu kararlar arasında emekli bayram ikramiyeleriyle de ilgili önemli açıklamalar yer aldı. Yılda iki kere, Kurban ve Ramazan Bayramı öncesinde ülkemizdeki milyonlarca emekli vatandaşa ödenen emekli bayram ikramiyelerinde ödeme tarihinin öne alındığı duyuruldu. 2020 yılı emekli bayram ödemesi ne zaman yapılacak? Yılın ilk bayram ikramiyeleri ne kadar oldu? Bu soruların yanıtları ve emeklileri yakından ilgilendiren tüm gelişmeleri haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz.

Haberler 21.03.2020, 22:01 21.03.2020, 22:07
Emeklilere Bayram İkramiyesi Müjdesi! Ödeme Tarihleri Belli Oldu

Türkiye’de yaklaşık 12 milyon emekli vatandaşı yakından ilgilendiren bayram ikramiyeleri hakkında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayına katılarak ülkemizde koronavirüs salgınına karşı mücadele tedbirleri kapsamında alınan ekonomik kararları kamuoyuna duyurdu. Tedbir kararları içinde emekli bayram ikramiyesi konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, normal şartlar altında mayıs ayında ödenmesi planlanan emekli bayram ikramiyelerinin ödeme tarihinin öne alındığını ve bu ödemelerin nisan ayı başında yapılacağını açıkladı.

Emekliler Merak Ediyor! Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Türkiye’deki 12 milyon emekli vatandaşı yakından ilgilendiren bayram ikramiyeleri hakkında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayına katılarak ülkemizde koronavirüs salgınına karşı mücadele tedbirleri kapsamında alınan ekonomik kararları kamuoyuna duyurdu. Tedbir kararları içinde emekli bayram ikramiyesi konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, normal şartlar altında mayıs ayında ödenmesi planlanan emekli bayram ikramiyelerinin ödeme tarihinin öne alındığını ve bu ödemelerin nisan ayı başında yapılacağını açıkladı.

Emekliler Merak Ediyor! Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Türkiye’deki 12 milyon emekli vatandaşın merak ettiği konular arasında emekli bayram ikramiyeleri de yer alıyor. Her yıl iki defa yapılan bayram ikramiyesi ödemeleri bu yıl da Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde hak sahibi emekli vatandaşların maaş hesaplarına yatırılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında emekli bayram ikramiyeleri hakkında da önemli bilgiler paylaştı. Alınan kararları tek tek açıklayan Erdoğan, emekli vatandaşları yakından ilgilendiren ikramiye ödemeleri hakkında “Emeklilerin bayram ikramiyesini Nisan ayı başında ödüyoruz. Yine emeklilerimizin maaş promosyon ödemelerinin de şubelere gitmelerine gerek kalmaksızın doğrudan hesaplarına yatırılmasını sağlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca koronavirüse karşı alınan ekonomik tedbir kararlarını açıklarken en düşük emekli maaşına zam yapıldığını da duyurdu. Buna göre en düşük SSK emeklisinin maaşına yüzde 20 oranında zam yapılarak maaş tutarı bin 500 TL’ye yükseltildi. Emekli bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağı da ülkemizdeki milyonlarca emekli vatandaş tarafından merak konusu oldu. Emeklilere yapılacak ikramiye ödemeleri 2020 yılında da iki kere gerçekleştirilecek. Daha önceki tutarlarda herhangi bir değişiklik olmazsa hem Ramazan Bayramı öncesinde hem de Kurban Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara biner lira ödenecek.

Hangi Emekliler Bayram İkramiyesi Alacak?

Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde SGK tarafından ödenen bayram ikramiyesi alma hakkı bulunan emekliler şu şekilde açıklandı:

  • SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
  • Şehir yakınları ve gaziler
  • Ölüm aylığı alanlar
  • Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar
  • Geçici köy korucuları
  • Şeref aylığı alanlar
  • Şampiyon sporcular
  • Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri
  • Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@