Emekli Asgari Banka Promosyon Tutarları Belli Oldu! Maaşa Göre Ne Kadar Promosyon Ödenecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Vekili İsmail Yılmaz, emeklilere ödenecek asgari banka promosyon tutarları hakkında açıklama yaptı. Türkiye’deki milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren banka promosyonlarında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bankalar emekli maaş müşterilerine yönelik promosyon kampanyalarına devam ederken Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili İsmail Yılmaz, bu yıl ödenecek emekli banka promosyon tutarlarını kamuoyu ile paylaştı. Emekli vatandaşların merakla beklediği emekli maaşı banka promosyon tutarları hakkında tüm detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Haberler 05.03.2020, 15:23
Emekli Asgari Banka Promosyon Tutarları Belli Oldu! Maaşa Göre Ne Kadar Promosyon Ödenecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında emekli maaşlarına banka promosyonu verilmesi amacıyla yeni bir protokol imzalandı. SGK’da gerçekleştirilen protokol imza törenine SGK Başkan Vekili İsmail Yılmaz ile Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Turgut Gülcihan da katılımda bulundu. SGK’nın geçmişte olduğu gibi gelecekte de milyonlarca emekli vatandaşın yanında olmaya devam ettiğini, gerek emekli maaşlarındaki artışlar gerek bayram ikramiyesi düzenlemesi, SGK destek primlerinin kaldırılması gibi iyileştirmeleri sürdürdüklerini söyleyen Başkan Velili Yılmaz, “Son dönemde emekli aylıklarından kesinti yapılacak, sosyal güvenlik destek primi yeniden getirilecek, bayram ikramiyelerinde kesinti yapılacak gibi söylemler gerçeği yansıtmamaktadır.” dedi.

13 Milyon Emekliye 9 Milyar TL Promosyon Ödenecek

SGK ve bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emekli vatandaşlara ilk defa 3 yıllık süre için promosyon ödenmesinin sağlandığını hatırlatan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili İsmail Yılmaz, sözleşme süresinin bu ay itibarıyla dolduğunu ifade etti. Bu kapsamda 12 milyon emekli vatandaşa bankalar tarafından 4.6 milyar TL tutarında ödemelerin gerçekleştirildiği bilgisini veren Yılmaz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda 2020-2023 yılı için yeni bir sözleşme yapılması çalışmalarını bugün itibarıyla tamamlamış bulunduklarını kaydetti.

Maaşa Göre Ne Kadar Emekli Promosyonu Ödenecek ?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili İsmail Yılmaz bu kapsamda emekli aylığı 1500 liraya kadar olan emeklilere 500 TL, emekli aylığı bin 500 ile 2000 TL arasında olanlara 625 TL, 2 bin 5400 lira ve üstünde aylık alan emeklilere ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi kararını aldıklarını söyledi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu artışla birlikte bu dönemki promosyon ödemelerinde bir önceki döneme göre yüzde 66 oranında artış sağladık. Önümüzdeki dönemde 13 milyon emekli vatandaşa yaklaşık 9 milyar TL tutarında promosyon ödemesinin yapılmasını öngörüyoruz.” dedi.

Emekli Promosyonları Peşin Ödenecek

Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Turgut Gülcihan, düzenlenen protokolün ardından belli bir takvim dahilinde bu ödemelerin tamamının yapılacağını ifade etti. Kendisine yöneltilen sorulara cevap veren Gülcihan, promosyon ödemelerinin peşin ödeneceğine dikkat çekerek, “Üç yıllık taahhütname alma sürelerine göre, örneğin Nisan 2017’de taahhütname alınmış Nisan 2020’de süresi bitiyor. Süresi dolduğu anda gelip taahhütnamesini veriyor, bunu da internet üzerinden mobil uygulama aracılığıyla yapabiliyor.” açıklamasında bulundu.

Düzenlenen protokolden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gülcihan, başka bir soru üzerine emekli vatandaşların kart ürünlerini kullanmasının taksit yapma, erteleme, puan gibi ciddi avantajlarının bulunduğunu anımsattı. Sadece emekli vatandaşların değil bütün vatandaşların kartlı sistemlerle alışveriş yapmasının ülke ekonomisine kaynak sağlaması açısından faydaları olduğunu söyleyen Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Turgut Gülcihan, harcamaların kartlı yapılmasına dikkat çekti.

Emekli maaşlarına bankalar tarafından yapılan promosyon ödemesi sadece Ziraat Bankası’ndan yapılmayacak. Diğer bankalarla protokollerin hızlı bir şekilde imzalanacağını ve kamuoyu ile paylaşılacağını söyleyen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili İsmail Yılmaz promosyon bedellerinin nakit olarak emekli maaş müşterilerine ödeneceğini aktardı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@