Eğitim Haberleri

Eğitim

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.

Eğitim Haberleri

Çay İşletmeleri 2022 Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Yeni dönem personel alımı ilanlarının arasına, Çay İşletmeleri 2022 ilanı da eklendi. Kurum, 2022 yılında çeşitli kadrolarda görevlendirmek üzere personel alımının yapılacağını açıkladı. İşte 2022 Çay İşletmeleri personel alımı ilanının ayrıntıları…

DGS 2022 Başvuruları Hangi Tarihte Başlayacak? Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Ön lisans mezunu adayların lisans programlarına geçiş için katılım sağladıkları Dikey Geçiş Sınavı 2022 DGS başvuruları hangi tarihte başlayacak? Sınav ne zaman yapılacak? DGS ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

e-YDS 2022/3 İngilizce Başvuruları Başladı: ÖSYM Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile e-YDS 2022/3 İngilizce sınavı başvuruları başladı. Başvuru kılavuzu da yayımlandı. e-YDS başvuru ücreti ne kadar? Başvurular ne zaman sona erecek?

YÖK Başkanı Üniversite Sınavına İlişkin İddiaları Yanıtladı: Herkesin Üniversiteli Olması Diye Bir Şey Yok

Geçtiğimiz günlerde YÖK'ten yapılan duyuru ile üniversiteye giriş sınavı YKS'de baraj puanının kaldırıldığı açıklandı. Açıklamanın ardından baraj puanının kaldırılmasına çok sayıda tepki geldi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar iddiaları yanıtladı. YÖK'ün sosyal medya hesabından da iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

Yüz Yüze Eğitimde Kritik Adımlar! Bakan Özer Yol Haritasını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimde 180 günlük yol haritasını açıkladı. Bakanlığın önceliğinin eğitimde fırsat eşitliği olduğunu söyleyen Özer, çalışmaların aralıksız devam ettiğine değindi.

MSÜ Sınavı Ne Zaman? Sınav Süresi Kaç Dakika Olacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav süresi, ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile değiştirildi. MSÜ sınav süresi kaç dakika olacak? 2022 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? İşte MSÜ sınavına ilişkin tüm detaylar...

ALES 2022 Birinci Oturum Başvuru Kılavuzu Yayınlandı!

Akademik personel olmak isteyen ve lisansüstü programlarına kayıt yaptırmak isteyen adayların, başarılı bir şekilde tamamlaması gereken ALES için 2022 başvuru kılavuzu yayınlandı. İşte 2022 ALES ile ilgili haberin ayrıntıları…

2022-MSÜ Sınav Süresi Kaç Dakika Olacak? ÖSYM'den Açıklama Geldi

2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı süresine ilişkin ÖSYM'den bir açıklama geldi. Ayrıca kılavuz da güncellenerek ÖSYM resmi sitesinde yeniden yayımlandı.

YÖK Açıkladı: Özel Yetenekle Öğrenci Alan Programlara Yerleştirmeye İlişkin Karar Değişti

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından özel yetenekle öğrenci alan lisans programlarına, öğrenci yerleştirilmesine ilişkin yeni bir karar imza atıldı. Merkezi yerleştirme ile öğrenci alan bazı programlara öğrenci alımında karar değişti.

2022 ALES/1 Başvuru Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı, Başvurular Başladı

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile 2022 ALES/1 başvuru kılavuzunun yayımlandığı ve başvuruların başladığı duyuruldu. ALES/1 başvuru ücreti ne kadar? Başvurular ne zaman sona erecek? Detaylar haberimizde...

Anadolu AÖF 2022 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri Uzatıldı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerinin uzatıldığı duyuruldu. Kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

Gazeteci Mehmet Barlas: YÖK’ün Devrimsel Kararı ile Öğrenciler Açıkta Kalmayacak

YÖK'ün geçtiğimiz günlerde aldığı karar ile üniversitelerin 7 bölümü hariç olmak üzere diğer tüm bölümler için taban puanı ve baraj puanı kaldırılmıştı. Gazeteci Mehmet Barlas, YÖK'ün aldığı kararı değerlendirdi.

2021 YDUS Tercih Süreci Başladı! ÖSYM Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile 2021 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-YDUS) tercihlerinin başladığı açıklandı. Tercih bilgileri ve tercih tabloları da ÖSYM resmi sitesinde yayımlandı.

2022 YDS Başvuruları Başladı! YDS Ücreti Ne Kadar? Başvurular Nereden Yapılacak?

Üniversitelerin akademik kadrolarında ya da dil şartı arayan diğer kurumlarda istihdam edilmek isteyen adayların girmek ile sorumlu olduğu Yabancı Dil Sınavı, yeni dönem aday başvurularını kabul etmeye başladı. İşte 2022 YDS başvurularına ilişkin haberin ayrıntıları…

e-YDS 2022/2 İngilizce Sınav Giriş Belgeleri ÖSYM Tarafından Erişime Açıldı

19 Şubat 2022 tarihinde ÖSYM tarafından yapılacak olan e-YDS 2022/2 İngilizce sınavına ait giriş belgeleri, ÖSYM resmi sitesi üzerinden erişime açıldı.

2022 YDS/1 Başvuru Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı: Başvurular Başladı!

2022 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2022-YDS/1) başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. 2022 YDS/1 başvuruları başladı. Başvurular ne zaman bitecek? Başvuru ücreti ne kadar?

Öğrencilere karşılıksız burs imkânı sunan kurumlar belli oldu! 2022 Öğrenci bursları

Yeni dönemde maddi olanağı olmadığı için eğitim desteği arayışına giren öğrenciler için karşılıksız burs imkanları duyuruldu. Çeşitli kurumlar tarafından ilan edilmiş olan yeni dönem öğrenci bursları, kısa zaman içerisinde en çok sorgulanan konu başlıkları arasında yerini aldı. İşte 2022 öğrenci bursu haberinin ayrıntıları…

İOKBS 2022 Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları Neler, Ne Kadar Ödeme Yapılıyor?

Devletin, burs almak isteyen öğrenciler için geliştirmiş olduğu sınavlardan biri olan İOKBS’nin, bu sene ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Burs yardımından faydalanmak isteyen öğrenciler için sınav detayları paylaşıldı. İşte 2022 İOKBS haberine ilişkin ayrıntılar…

MEB'den Devamsızlık Genelgesi: Bazı Öğrenciler Muaf Tutulacak!

Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan Mahmut Özer imzasıyla 81 ile gönderdiği genelgede, koronavirüs sürecinde bazı öğrencilerin devamsızlıktan muaf tutulacağını açıkladı.

Toplam 288 haber.