Eğitim Haberleri

Eğitim

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.

Eğitim Haberleri

2022 MEB LGS Başvuru Ekranı Açıldı! Başvurular Nasıl Yapılacak, Son Gün Ne Zaman?

2022 LGS başvuru kılavuzu geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayımlandı. Başvuru ekranı 4 Nisan 2022 Pazartesi günü açıldı. LGS başvurusu nasıl yapılır, başvurular ne zaman sona erecek, sınav ne zaman? Haberimizde...

YÖK'ten Ukrayna'da Okuyan Türk Öğrenciler ile İlgili Kritik Karar! Tarih Belli Oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Ukrayna'da okuyan Türk öğrencilerin yatay geçiş yapmalarına ilişkin kritik kararı açıklayarak tarih verdi.

2022-TUS ve 2022-STS Tıp Doktorluğu Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı!

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile 2022 TUS ve STS Tıp Doktorluğu sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. ÖSYM sınav sonucu sorgulama ekranı.

2022-DİB-MBSTS Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı! Cevap Kağıtları Erişime Açıldı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 DİB MBSTS sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Sonuçların açıklanmasının ardından cevap kağıtları erişime açıldı.

Bakan Özer'den Son Dakika Açıklaması! LGS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı, Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 LGS için başvuruların 4 Nisan-14 Nisan 2022 tarihleri arasında merkezi olarak alınacağını açıkladı.

2022-YÖKDİL/1 Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı, Cevap Kağıtları Erişime Açıldı!

ÖSYM tarafından 13 Mart 2022 tarihinde yapılan YÖKDİL/1 sınav sonuçları açıklandı. Ayrıca sonuçların açıklanması ile sınava ilişkin cevap kağıtları ile adayların cevapları da erişime açıldı.

Adaylar Dikkat Kritik Sınav Bu Hafta Sonu! 2022 MSÜ Sınav Giriş Belgesi Sorgulama, Sınav Kaçta Başlayacak Kaçta Bitecek?

Milli Savunma Üniversitesi'ne girmek isteyen binlerce kişi 27 Mart 2022 Pazar günü 2022 MSÜ sınavında ter dökecek. 2022 MSÜ kaçta başlayacak, kaçta bitecek? MSÜ sınav giriş belgesi sorgulama ekranı.

AÖF Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı! Sınavlar Ne Zaman, Online mı, Yüz Yüze mi Olacak?

Anadolu Üniversitesi bahar dönemi sınavları için giriş belgelerini erişime açtı. AÖF bahar dönemi sınavları online mı olacak, yüz yüze mi olacak, sınavlar ne zaman yapılacak? AÖF bahar dönemi sınavlarına ilişkin detaylar haberimizde.

ÖSYM Tarihinde Bir İlk: YKS'ye Rekor Başvuru! 88 Yaşında Başvuru Yapan Bile Var

Üniversiteye girmek için milyonlarca adayın ter dökeceği YKS'de ilk defa rekor sayıda başvuru alındı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün başvuru sayısını açıkladı.

Kılavuz ÖSYM Tarafından Yayımlandı! 2021 DUS Ek Tercihleri Başladı

2021 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2021 DUS için tercih kılavuzu yayımlandı ve ek tercihler başladı. 2021 DUS ek tercih kılavuzu haberimizde...

2022 İSG-1 Başvuru Kılavuzu Yayımlandı! İş Güvenliği Sınavı Başvuruları Başladı

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile 2022 İSG-1 başvuru kılavuzunun yayımlandığı ve İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı için başvuruların başladığı açıklandı. 2022 İSG/1 başvuru kılavuzu haberimizde.

2022 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı: KPSS Lisans, Ön Lisans, Ortaöğretim, ALES, DGS, YKS Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2022 sınav takvimini açıkladı. Takvime göre 2022 KPSS, DGS, ALES, YKS ne zaman yapılacak? İşte 2022 ÖSYM Sınav Takvimi.

Sonuçlar Açıklandı! AÖL Sınav Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır? MEB Açık Lise Sonuç Sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2.dönem sınav sonuçları nihayet açıklandı. AÖL sınav sonucu sorgulama nasıl yapılır, MEB Açık Lise sonuç sorgulama...

24 Mart Altın Fiyatlarında Yükseliş Başladı! Yatırımcılar Şimdi Ne Yapacak? İşte 24 Mart Altın Fiyatları..

Altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlenme bugün itibari ile başladı. Piyasaların hareketlenmesi ile birlikte 24 Mart altın fiyatları ne kadar oldu?

Adalet Bakanlığı 2022 İcra Sınavına Girecekler! ÖSYM Sınav Giriş Belgelerini Erişime Açtı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Adalet Bakanlığı 2022 İcra Sınavı giriş belgeleri erişime açıldı. 2022 İcra Sınav Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı haberimizde.

ÖSYM Tarafından 81 İlde Yapıldı! YÖKDİL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2022?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 81 ilde yapılan 2022 YÖKDİL-1 sınav sonuçları için gözler ÖSYM'de, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? ÖSYM'nin sınav sonuçlarına ilişkin açıklaması haberimizde...

Öğrencilere Peş Peşe İki Tatil Müjdesi! 2022 2.Dönem Nisan Ara Tatil Ne Zaman, Kaç Gün?

Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre yapılacak 2022 2.dönem ara tatil ne zaman konusu merak ediliyor. Ara tatilin ardından Ramazan Bayramı'nın da başlaması ile öğrenciler iki tatili peş peşe yapacak. Nisan ara tatili ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor, kaç gün? Detaylar haberimizde.

Açık Lise Sınavları İçin Heyecan Dorukta! MEB AÖL 2.Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Lise 2.dönem sınavlarına giren öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanması için duyuru bekliyor. AÖL 2.dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı.

ATA AÖF 2022 Bahar Dönemi Sınav Tarihleri Açıklandı! Sınavlar Online mı Olacak?

Atatürk Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi (ATA AÖF) için beklenen bahar dönemi sınav tarihleri açıklandı. Bahar dönemi sınavları online mi olacak, yüz yüze mi? İşte yapılan açıklama...

Toplam 300 haber.