Eğitim Haberleri

Eğitim

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.

Eğitim Haberleri

2022 MSÜ Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? ÖSYM'den Açıklama Geldi mi?

Askeri üniversitelere girmek isteyen adayların katıldığı Milli Savunma Üniversitesi sınavına ilişkin sonuçlar henüz açıklanmadı. 2022 MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde.

MEB AÖL 3.Dönem Kayıt Yenileme 2022 İşlemleri Başladı! Nasıl Yapılır, Ücreti Ne Kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi (AÖL), 3.dönem kayıt yenileme işlemleri 11 Nisan 2022 itibariyle başladı. AÖL kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır, kayıt yenileme ücreti ne kadar? İşte detaylar.

2022 YDS/1 Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Erişime Açıldı

10 Nisan 2022 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan 2022 YDS/1 sınavına ilişkin temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarları erişime açıldı. Haberimizde.

Sınav Sona Erdi! 2022 YDS Kolay mıydı, Zor muydu? YDS/1 Sınav Yorumları

ÖSYM tarafından 2022 YDS/1 sınavı 13.15'te sona erdi. Sınav soruları kolay mıydı, zor muydu, sınav nasıl geçti? 2022 YDS/1 sınav yorumları.

Hafta Sonu Yapılacak! 2022 YDS Saat Kaçta, Sınav Kaç Dakika Sürecek, Kaçta Bitecek?

2022 Yabancı Dil Sınavı (YDS), hafta sonu ÖSYM tarafından yapılacak. YDS kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek* sınav kaçta bitecek? Detaylar haberimizde.

18 Milyon Öğrenci İçin İkinci Ara Tatil Başlıyor! Okullar Kaç Gün Kapalı Olacak, Dersler Ne Zaman Başlayacak?

2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci ara tatili başlıyor. Tatil kaç gün sürecek, okullar ne zaman açılacak?

ÖSYM 2022 ALES/1 Sınav Giriş Belgelerini Yayımladı

2022 ALES/1 sınavına ilişkin sınav giriş belgeleri, ÖSYM resmi sitesi üzerinden erişime açıldı. ALES/1 sınav giriş belgesi görüntüleme.

LGS'ye Girecek Öğrenciler ve Veliler Dikkat! MEB O Tarihe Dikkat Çekti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS'ye girecek öğrencilere ve velilere sınav başvurularına ilişkin uyarıda bulundu. LGS başvurusu nasıl yapılır, başvurular ne zaman sona erecek? MEB'in açıklaması haberimizde.

2022 e-YÖKDİL İngilizce Sınavı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı, Başvurular Başladı

2022 yılında ilk defa elektronik ortamda yapılacak olan 2022 e-YÖKDİL İngilizce sınavı başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı ve başvurular başladı. Başvuru kılavuzu, başvuru ücreti.

2022 MEB LGS Başvuru Ekranı Açıldı! Başvurular Nasıl Yapılacak, Son Gün Ne Zaman?

2022 LGS başvuru kılavuzu geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayımlandı. Başvuru ekranı 4 Nisan 2022 Pazartesi günü açıldı. LGS başvurusu nasıl yapılır, başvurular ne zaman sona erecek, sınav ne zaman? Haberimizde...

YÖK'ten Ukrayna'da Okuyan Türk Öğrenciler ile İlgili Kritik Karar! Tarih Belli Oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Ukrayna'da okuyan Türk öğrencilerin yatay geçiş yapmalarına ilişkin kritik kararı açıklayarak tarih verdi.

2022-TUS ve 2022-STS Tıp Doktorluğu Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı!

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile 2022 TUS ve STS Tıp Doktorluğu sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. ÖSYM sınav sonucu sorgulama ekranı.

2022-DİB-MBSTS Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı! Cevap Kağıtları Erişime Açıldı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 DİB MBSTS sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Sonuçların açıklanmasının ardından cevap kağıtları erişime açıldı.

Bakan Özer'den Son Dakika Açıklaması! LGS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı, Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 LGS için başvuruların 4 Nisan-14 Nisan 2022 tarihleri arasında merkezi olarak alınacağını açıkladı.

2022-YÖKDİL/1 Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı, Cevap Kağıtları Erişime Açıldı!

ÖSYM tarafından 13 Mart 2022 tarihinde yapılan YÖKDİL/1 sınav sonuçları açıklandı. Ayrıca sonuçların açıklanması ile sınava ilişkin cevap kağıtları ile adayların cevapları da erişime açıldı.

Adaylar Dikkat Kritik Sınav Bu Hafta Sonu! 2022 MSÜ Sınav Giriş Belgesi Sorgulama, Sınav Kaçta Başlayacak Kaçta Bitecek?

Milli Savunma Üniversitesi'ne girmek isteyen binlerce kişi 27 Mart 2022 Pazar günü 2022 MSÜ sınavında ter dökecek. 2022 MSÜ kaçta başlayacak, kaçta bitecek? MSÜ sınav giriş belgesi sorgulama ekranı.

AÖF Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı! Sınavlar Ne Zaman, Online mı, Yüz Yüze mi Olacak?

Anadolu Üniversitesi bahar dönemi sınavları için giriş belgelerini erişime açtı. AÖF bahar dönemi sınavları online mı olacak, yüz yüze mi olacak, sınavlar ne zaman yapılacak? AÖF bahar dönemi sınavlarına ilişkin detaylar haberimizde.

ÖSYM Tarihinde Bir İlk: YKS'ye Rekor Başvuru! 88 Yaşında Başvuru Yapan Bile Var

Üniversiteye girmek için milyonlarca adayın ter dökeceği YKS'de ilk defa rekor sayıda başvuru alındı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün başvuru sayısını açıkladı.

Kılavuz ÖSYM Tarafından Yayımlandı! 2021 DUS Ek Tercihleri Başladı

2021 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2021 DUS için tercih kılavuzu yayımlandı ve ek tercihler başladı. 2021 DUS ek tercih kılavuzu haberimizde...

Toplam 290 haber.