Eğitim Haberleri

Eğitim

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.

Eğitim Haberleri

AÖL 3. Dönem Sınav Tarihleri Açıklandı mı, Açık Lise Sınavları Online mı Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Açık Lise sınavı için araştırmalar başladı. AÖL 3. dönem sınav tarihleri ve sınavların online olarak mı yoksa yüz yüze mi yapılacağı merak ediliyor. AÖL 3.dönem sınavlarına ilişkin tüm detaylar haberimizde.

Yaz Okulu ve Yaz Dönemi Kurs Başvuruları Başlıyor! DYK Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları ile yaz okulu başvurularının başlayacağı tarihi açıkladı. Başvurular ne zaman başlayacak, nereden ve nasıl başvuru yapılacak? Bakan Özer'in açıklamaları haberimizde.

2022 İSG-1 Sınav Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı! Soru ve Cevaplar Yayımlandı

ÖSYM resmi sitesinde son dakika yayımlanan duyuru ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG-1) sonuçları açıklandı, soru ve cevaplar adayların erişimine açıldı.

LGS'ye Girecek Olanlara Toplu Taşıma Ücretsiz mi? 5 Haziran Pazar İstanbul, Ankara, İzmir'de Ulaşım Ücretsiz mi?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 5 Haziran 2022 Pazar günü Türkiye genelinde yapılacak. Sınava girecek öğrencilere ve sınav görevlisi öğretmenler toplu taşımadan ücretsiz yararlanıp yararlanamayacaklarını merak ediyorlar. 5 Haziran Pazar günü ulaşım ücretsiz mi, hangi illerde ücretsiz?

ÖSYM TUS Ek Yerleştirme Kılavuzunu Yayımladı Tercihler Başladı!

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile TUS ek yerleştirme kılavuzunun yayımlandığı duyuruldu. Kılavuzun yayımlanması ile ek yerleştirme tercihleri de başladı. Tercih nasıl yapılır, ek yerleştirme tercihleri ne zaman sona erecek?

AÖF 2022 Bahar Dönemi Final Sınavı Sonuçları Açıklandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (SÖF) bahar dönemi yarı yıl sınavı sonuçları açıklandı. Yaklaşık bir milyon öğrencinin katıldığı sınav sonuçları ile son sınıf öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşayacak.

2022 YKS Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı! ÖSYM Sınav Yerleri Nasıl Öğrenilir?

ÖSYM tarafından yapılacak olan üniversite sınavına sayılı günler kaldı. Sınava girecek öğrencilerin beklediği 2022 YKS sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. YKS sınav giriş belgesi alma, ÖSYM sınav yerleri sorgulama nasıl yapılır? Haberimizde.

Başvuru Tarihini Kaçıranlar Dikkat! Geç Başvuru Ekranı Açıldı, DGS Geç Başvuru Ücreti 2022

2022 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için ÖSYM geç başvuru ekranı açıldı. DGS geç başvuru işlemleri nasıl yapılır, geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL? Haberimizde.

AUZEF Sınav Yerleri Açıklandı mı, Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bahar dönemi final sınavları hafta sonu yapılacak. Sınava giren öğrenciler AUZEF sınav giriş yerleri açıklandı mı, sınav giriş belgesi nasıl alınır araştırmaya başladı.

Üniversitede Finale Girmeyen Büte Girebilir mi 2022?

Pek çok üniversite öğrencisi final sınavına girmeden bütünleme sınavına girip giremeyeceğini merak ediyor. Finale girmeyen büte girebilir mi, bütünleme için finale girmiş olmak zorunlu mu? İşte yanıtı.

Okullar Ne Zaman Kapanacak, 2022 Yaz Tatili Ne Zaman?

Haziran ayına sayılı günler kala hem öğrenciler hem de veliler okullar ne zaman kapanacak, 2022 yaz tatili ne zaman gibi konuları araştırıyor. Milyonlarca öğrenci ve velisini ilgilendiren tatil tarihleri haberimizde.

MSB Duyurdu: 2022 MSÜ Tercihleri Başladı!

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığı beklenen duyuruyu yayımladı. 2022 MSÜ Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksekokulları için tercih süreci başladı.

Ara Tatil Bitti, Ders Zili Yeniden Çaldı! Okullarda Ramazan Bayramı Tatili Ne Zaman Başlayacak, Kaç Gün Olacak?

Yaklaşık 18 milyon öğrenci, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ikinci ara tatilini geride bıraktı. Hafta sonları da dahil olunca 9 gün süren tatil bugün (18 Nisan 2022) sona erdi. Sırada bayram tatili var. Okullarda Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlıyor, kaç gün sürecek? Haberimizde.

2022 TUS Kontenjanları Ne Zaman Açıklanacak? Bakan Koca Tarih Verdi

2022 Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor. 2022 TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ÖSYM'nin sınavı açıklayacağı tarihi duyurdu.

2022 MSÜ Tercihleri Ne Zaman Başlayacak, Taban Puanlar Ne Zaman Açıklanacak?

2022 MSÜ sınavına giren adaylar için bekleyiş 14 Nisan 2022'de sona erdi. ÖSYM sınav sonuçlarını açıkladı. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar şimdi de taban puanları bekliyor. 2022 MSÜ tercihleri ne zaman başlayacak?

e-YDS 2022/5 Yunanca Bulgarca Sınav Sonuçları Açıklandı! Temel Soru Kitapçığı Yayımlandı

2022-Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2022/5 Yunanca/Bulgarca) sonuçlarına ilişkin ÖSYM'den beklenen duyuru geldi. Sınav sonuçları açıklandı.

2022 ALES/1 Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı ÖSYM Tarafından Erişime Açıldı

2022 ALES/1 17 Nisan 2022 Pazar günü ÖSYM tarafından yapıldı. Sınavın tamamlanmasının ardından temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarı ÖSYM resmi sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı.

2022 ALES/1 Sona Erdi: Sınav Soruları Kolay Mıydı Zor Muydu? ALES Yorumları

ÖSYM tarafından yapılan 2022 ALES/1 sınavı 12.45 itibariyle sona erdi. Sınava giren adaylar sınav soruları için araştırmaya başladı. ALES/1 soruları kolay mıydı, zor muydu, sınav nasıl geçti? ALES sınav yorumları haberimizde.

Toplam 300 haber.