Eğitim Haberleri

Eğitim

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.

Eğitim Haberleri

TYT 2022 cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak? ÖSYM TYT 2022 Cevap Anahtarı

Milyonlarca öğrencinin bugün girmiş olduğu YKS sınavlarının 1.oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavı tamamlandı. Peki cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak? TYT 2022 cevap anahtarı nerede paylaşılacak? İşte detaylar..

2022 YKS 1.Oturum TYT Sona Erdi! Sınav Soruları Kolay Mıydı, Zor Muydu?

ÖSYM tarafından yapılan 2022 YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) sona erdi. Sizce sınav soruları kolay mıydı, zor muydu, sınav süresi yeterli oldu mu?

2022 YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi Başladı! TYT Kaç Dakika Sürecek, Kaçta Bitecek?

81 İlde ve Lefkoşa'da ÖSYM tarafından düzenlenen ve 3 milyon 234 bin 409 adayın başvurduğu 2022 YKS'nin ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) başladı. TYT kaç dakika sürecek, kaçta bitecek?

TYT saat kaçta başlıyor, ne kadar sürüyor? (2022 TYT sınav saatleri)

Türkiye'de milyonlarca öğrencinin yarın gireceği üniversite sınavı öncesinde öğrenciler merak ettikleri konuları araştırmaya başladı. Özellikle sınav saatleri ve ne kadar süreceği merak edilirken detaylar ise kamugundemi.com adresinde yer alıyor. İşte TYT saat kaçta başlıyor, ne kadar sürüyor? (2022 TYT sınav saatleri)

3 Milyon 243 Bin Aday Ter Dökecek! 2022 YKS Saat Kaçta Başlayacak, Kaç Dakika Sürecek?

Hafta sonu ÖSYM tarafından yapılacak olan 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) 3 milyon 243 bin 425 aday girecek. 2022 YKS kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek? İşte tüm detaylar.

YKS sınavında maske takmak zorunlu mu? YKS'de cep telefonu, saat, küpe, bileklik yasak mı?

Türkiye'de milyonlarca öğrencinin yarın gireceği sınavlardan birisi olan YKS sınavında ilk oturum TYT düzenlenecek. Peki YKS sınavında maske takmak zorunlu mu? YKS'de cep telefonu, saat, küpe, bileklik yasak mı?

2022 MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Yerleştirme Nasıl Yapılacak?

MSÜ tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin askeri öğrenci adaylarının meraklı bekleyişi sürüyor. Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

YKS'de Maske Zorunluluğu Var mı, Maske Takmak Şart mı 2022?

Üniversite sınavı için geri sayım başladı. Sınava girecek öğrenciler, YKS'de maske takma zorunluluğu var mı merak ediyor. YKS'ye maske zorunlu mu? Haberimizde.

Devlet Bahçeli'den Öğrenci Affı ve YKS'nin Kaldırılmasına İlişkin Açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda YKS'ye girecek öğrencilere başarılar diledi ve üniversite sınavının kaldırılacağına inandığını belirtti.

Ziraat Bankası Müşterilerine Özel 36 Ay Vadeli 40 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası tarafından yayımlanan duyuru ile bankada hesabı olanlar için 36 ay vadeli 40 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyası duyuruldu. Kampanyanın detayları haberimizde.

Erdoğan Açıklamıştı: Öğrenci Affı Nedir, Ne Zaman Çıkacak, Kimleri Kapsayacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrenci affının Meclis'e geleceğini duyurmuştu. Öğrenci affı nedir, kimleri kapsıyor araştırılmaya başlandı.

KPSS 2022/8 Tarım Bakanlığı 1800 Personel Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile KPSS 2022/8 ile Tarım ve Orman Bakanlığı'na sözleşmeli personel alımına ilişkin yerleştirme sonuçları açıklandı.

TUS 1. Dönem Ek Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile TUS 1. dönem ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

Başvurular Başladı: 2022 KPSS Lisans Geç Başvuru Ücreti Ne Kadar, Kaç TL?

2022 KPSS lisans başvurusunu kaçıran adaylar için geç başvuru süreci başladı. KPSS geç başvuru nasıl yapılır, geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL? Haberimizde.

2022 YKS Ne Zaman Saat Kaçta? Sınav Kaçta Başlayacak, Kaçta Bitecek?

Üniversite hayalini gerçekleştirmek için ter dökecek öğrenciler için 2022 YKS geri sayımı başladı. 2022 YKS ne zaman, saat kaçta? Sınav kaçta başlayacak, kaçta bitecek?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Karne Notlarına Nasıl Bakılır 2022?

2021-2022 eğitim öğretim yılının son haftasında öğrenciler karne heyecanı yaşayacak. Veliler ise e-Okul üzerinden karne notlarına nasıl bakılacağını araştırıyor.

İlkokul, Ortaokul ve Liselerde Son Hafta Yoklama Alınacak mı? Karneler Ne Zaman Verilecek?

2021-2022 eğitim öğretim yılının son haftasına girildi. İlkokul, ortaokul ve liselerde son hafta yoklama alınacak mı, karneler ne zaman dağıtılacak? İşte yanıtı.

Öğrenci Affı Bekleyenler! YÖK Başkanı Özvar'dan Açıklama Geldi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, bir süre önce gündeme gelen öğrenci affına ilişkin açıklamalarda bulundu. Öğrenci affı ne zaman çıkacak? Haberimizde.

Ufka Yolculuk 12 Haziran 2022 15:00 Lise ve Yetişkin Sınavına Giriş Yap! Ufka Yolculuk Lise ve Yetişkin Cevap Anahtarı (12 Haziran)

Ufka Yolculuk projesi kapsamında ödüllü genel kültür yarışmaları kaldığı yerden devam ediyor. İlkokul ve ortakul, lise ve yetişkin sınavlarının gerçekleştiği Ufka Yolculuk'ta 12 Haziran 2022 sınavları dikkat topladı. Ufka Yolculuk 12 Haziran 2022 15:00 Lise ve Yetişkin Sınavına Giriş Yap! Ufka Yolculuk Lise ve Yetişkin Cevap Anahtarı (12 Haziran)

Toplam 300 haber.