Eğitim Haberleri

Eğitim

En Güncel ve Son Dakika Eğitim Haberlerine, Sınavlar İle İlgili Tüm Gelişmelere bu kategori aracılığı ile uaşabilirsiniz.

Eğitim Haberleri

İslam Memiş'ten şok eden kripto para piyasası değerlendirmesi! Türkiye, yeni bir kripto para mı çıkaracak?

Ekonomi piyasaları ile ilgili yaptığı yorumlar ile son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, kripto para piyasası yatırımcılarını yakından ilgilendiren yeni yorumlarda bulundu. İşte İslam Memiş’in kripto para piyasası ile ilgili, herkesi heyecanlandıracak olan yorumlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

Binlerce Eğitimciyi İlgilendiren Öğretmenlik Meslek Kanunu TBMM'de! 3600 Ek Gösterge ile Maaş ve İkramiyeler Artacak!

1 haftalık aranın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına devam ediyor. TBMM gündeminde Öğretmenlik Meslek Kanunu, öğretmenlere 3600 ek gösterge düzenlemesi, Bekir Bozdağ'ın yemini ve Semra Güzel hakkındaki fezleke var.

ATA AÖF 2022 Güz Dönemi Bütünleme Sınavı Giriş Belgeleri Erişime Açıldı!

Binlerce ATA AÖF öğrencisinin merakla beklediği güz dönemi bütünleme sınavı giriş belgeleri yayımlandı. Bütünleme sınavı ne zaman yapılacak? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bahar dönemi kayıtları ne zaman başlayacak?

Erdoğan Düğmeye Bastı: MEB 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı ! e-Devlet Atama Sonucu Sorgulama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 15 bin öğretmenin atama töreninde konuştu. Erdoğan, salgın sürecinde eğitimin yüz yüze sürdürülebilmesine ilişkin açıklamalar da yaptı.

MEB 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklanıyor! Atama Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin sonuçlar, bugün açıklanacak. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları saat kaçta açıklanacak?

2022 KPSS Merkezi Atama Takvimi Cumhurbaşkanlığı Tarafından Belirlendi!

2022 KPSS merkezi atama takvimi Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlendi. 2022 KPSS-1 yerleştirme döneminde kurumlar 4 Nisan 22 Mayıs tarihleri arasında kadro taleplerini bildirecek.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan: Bu Sene 70 Bin Öğretmen Ataması Daha Yapmak Şart!

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan araştırmayı geçtiğimiz günlerde paylaşmıştık. Yapılan araştırmada ücretli öğretmenlik yapanların sayısı dikkat çekmişti. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, bu araştırmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Töreni Tarihi Belli Oldu! Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

15 bin sözleşmeli öğretmen atama tercihleri sona erdi. Atama töreni 31 Ocak 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak.

Milli Eğitim Bakanı Özer'den Yarıyıl Tatili Açıklaması: Yarıyıl Tatili Uzayacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yarıyıl tatili uzatılacak mı sorularına net bir yanıt verdi: Neden herhangi bir kapanma olacağı zaman ilk başlanılacak yerler okullardır? Neden kafeler, restoranlar, AVM'ler değildir?

ÖSYM 2022 EKPSS Başvuruları Başladı! Başvuru Ücreti Ne Kadar Olacak?

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 EKPSS başvuruları başladı. Başvurular ne zaman sona erecek? Başvuru ücreti ne kadar olacak?

ÖSYM e-YDS 2022/1 İngilizce Sınav Giriş Belgelerini Erişime Açtı

29 Ocak 2022 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2022/1 sınavına ait giriş bilgileri ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sınav giriş belgesi sorgulama ekranı.

ÖSYM'den Duyuru Bekleniyor: 2022 EKPSS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

5 Ocak- 14 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılan EKPSS tercih sonuçları için gözler ÖSYM'de. 2022 EKPSS tercih sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

e-YDS 2022/2 İngilizce Başvuruları ÖSYM Tarafından Alınmaya Başlandı

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru ile e-YDS 2022/2 İngilizce sınavına başvuruların başladığı açıklandı. e-YDS 2022/2 ne zaman yapılacak? Başvuru ücreti ne kadar olacak?

15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihlerinde Son Gün! Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

15 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin tercih süreci bugün (26 Ocak 2022) sona eriyor. Tercih sonuçları 31 Ocak 2022'de açıklanacak.

Türk Eğitim-Sen: Ücretli Öğretmen Sayısı Pandemide En Yüksek Noktaya Ulaştı

Türk Eğitim-Sen tarafından 2021 ve 2022 yıllarında ücretli öğretmenlik yapanların sayısı araştırıldı. Araştırmaya göre pandemi sürecinde ücretli öğretmenlerin sayısı arttı.

Bakan Özer: Öğretmenlik Bir Kariyer Mesleği Olarak Tanımlanacak

Bilindiği üzere Öğretmenlik Meslek Kanunu Şubat ayında çıkacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, detayları anlattı: Öğretmenlik bir kariyer mesleği olarak tanımlanacak.

Doktora Tercihi Yapacak Araştırma Görevlileri Dikkat: YÖK Uyardı! Son Gün 2 Şubat

YÖK resmi sayfasında yayımlanan Öncelikli Alan Araştırma Görevlisi Olarak Atananların Lisansüstü Eğitim Tercihleri başlıklı duyuru ile araştırma görevlisi olarak atananların lisansüstü tercihlerine ilişkin güncelleme uyarısında bulunuldu.

ÖSYM 2022 DİB-MBST Başvuruları Başladı ! Sınav Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM resmi sitesinde yayımlanan duyuru ile 2022 DİB-MBST başvurularının başladığı duyuruldu. Başvuru ücreti ne kadar? Başvurular ne zaman sona erecek? Sınav ne zaman yapılacak?

Okullar Kaç Gün Tatil? Yarıyıl Tatili Ne Zaman Bitecek?

Sınavların tamamlanmasının ardından milyonlarca öğrenci için yarıyıl tatili dün (21 Ocak 2022) başladı. Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Bir sonraki ara tatil ne zaman olacak?

Toplam 290 haber.