Eğitim Sigortası Nedir, Kimler Yaptırabilir ve Süresi Kaç Yıldır?

Okulda eğitim gören öğrencilerin güvenliği oldukça önemli konuların başında gelmektedir. Bunun için eğitim sigortası programları uygulanmaktadır. Peki, eğitim sigortası nedir, kimler yaptırabilir ve süresi kaç yıldır? İşte, detaylar…

Haberler 06.01.2019, 14:27
Eğitim Sigortası Nedir, Kimler Yaptırabilir ve Süresi Kaç Yıldır?

Öğrenciler, yaşamlarının büyük bir bölümünü okulda geçirirler ve bu durum, ailelerinin bazı güvenlik önlemlerini almaları gerekir. Çocuğunuz okulda iken başına gelebilecek herhangi bir durumda uğrayacağınız maddi zararları karşılayabilmek için geliştirilen eğitim sigortası ile hem siz hem de çocuklarınız daha güvenilir bir eğitim dönemi geçirirler.

Eğitim sigortası, sadece yaşanan kazalarla ilgili çıkan masrafları teminat altına almıyor. İşlerinizin kötüye gitmesinden dolayı çocuğunuzun eğitimine ayırmanız gereken masrafları da sigorta teminat altına alıyor. Sürekli eğitim sigortası, maddi durumunuzun yetersiz olduğu durumlarda çocuğunuzun eğitimine devam etmesi için tüm masrafları karşılamaktadır.

Eğitim Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Eğitim sigortası, geniş kapsamlı bir sigorta olduğu için çoğu insan yararlanabilmektedir. 18-70 yaş arasındaki anne-babalar veya öğrencinin eğitim masrafını üstlenen diğer kişiler, sürekli eğitim sigortası yaptırabilirler. Bunun haricinde 20-63 yaş arasındaki sigortalılar, isteklerine bağlı olarak kaza veya hastalık sonucu maluliyet teminatlarından da faydalanabilmektedir.

Eğitim Sigortası Süresi Kaç Yıldır?

Eğitim, hayat boyu devam etse de okul eğitimi belli dönem aralıklarındadır. Bu yüzden eğitim sigortasının bir süresi vardır. En az 5 yıllık, en fazla 20 yıllık olmak kaydıyla mesul olduğunuz öğrencileri teminat altına alabilirsiniz.

Eğitim Sigortası Teminatları Nelerdir?

Eğitim sigortası, her durumu teminat altına almaz. Yukarıda söylediğimiz durumlar haricinde teminat altına aldığı durumlar şunlardır;

Vefat teminatıKaza veya hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet teminatı.

Sigorta Primi Ne Kadardır?

Sigorta primleri, genel şartlar ve özel şartlar olmak üzere iki farklı şekilde belirlenmektedir. Poliçede yer alan genel şartlar haricinde kişinin isteğine bağlı olarak farklı ek paketler de alınabilmektedir. Fiyatlar, alacağını ek paketlere göre belirlenmektedir.

Neden Eğitim Sigortası Yaptırmalıyım?

Sigorta, sigortalının güvence altında olmasını sağlayan bir tür teminattır. Birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da sigorta hizmetleri sunulmaktadır. Eğitim sigortası, birçok avantaja sahip bir güvence sistemi olup ailelerin her tür durumda yararlanmalarını sağlayan bir sistemdir. Sürekli eğitim sigortasının avantajları şunlardır;

Maddi yetersizlik durumunda öğrencilerin eğitim masrafları karşılanır,Eğitim döneminde yaşanan bir olayda öğrencinin vefat etmesi durumunda, sigorta vefat teminatı sağlar,Kaza veya hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet teminatı sağlar,Ödediğiniz primleri belirtilen oranda “gelir vergisi” matrahından düşerek %15 vergi avantajı yakalayabilirsiniz,Eğitim döneminde çocuğunuzla ilgili endişelerinize yer vermeye gerek kalmaz.

Eğitim Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her sigorta türünde olduğu gibi sürekli eğitim sigortası yaptırırken de dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Sigorta yaptırmak için fiyat araştırması yapmanız, poliçede hangi teminatların bulunduğunu öğrenmeniz ve ek paketler halinde ne kadar prim ödemeniz gerektiği ile ilgili bilgi alarak sigorta yaptırmanız durumunda, kendinizi ve paranızı güvence altına alabilirsiniz.

Ne Oldu?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@