Edirne'de CHP'li gençlerden Cumhuriyet Gazetesi protestosu

EDİRNE'de CHP Gençlik Kolları üyeleri, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyonu protesto etti.

Haberler 01.11.2016, 17:28
Edirne'de CHP'li gençlerden Cumhuriyet Gazetesi protestosu
CHP Edirne Gençlik Kolları üyelerinin Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik düzenlenen operasyonu protestosuna Belediye Başkanı Recep Gürkan da destek verdi. Trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 100 kişi ellerindeki Cumhuriyet Gazetesi ile gelerek, 'Özgür basın susturulamaz', 'Darbeci değil laik Türkiye' sloganları attı. CHP Edirne Gençlik Kolları Başkanı Kutay Özköse, "Bugün rejime karşı olan hatta bu ismi taşıyan gazeteye bile tahammülü olmayan kin ve nefret siyaseti yapan o partiye karşı, tek adamcılığı isteyen o partiye karşı burada toplanmaktayız. Bu yaşanan ilk değil. Ama biz sesimizi çıkarmazsak sonda olmayacak. Bugün bazı zihniyetler basın özgürlüğünün üzerine gitmekte, basında aynı gençliği bastırmanın çabalarına devam etmektedirler. Bugün mücadelemiz Atatürk ve Cumhuriyet mücadelemiz. Bu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Basın özgürlüğünü destekliyoruz. Basın özgürlüğüne inanıyoruz, yandaş değil özgür basın diyoruz" dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da, 15 Temmuz darbe kalkışmasını basının engellediğini ifade ederek, "Eğer basın özgür olmasaydı sokağa çıkamayacak 15 Temmuz gecesi o kanlı kalkışmadan FETÖ’nün o darbesinden bekli de Türk milletinin de haberi olmayacaktı. Türkiye’de darbeyi önleyen bir güç varsa, en büyük güç o özgür basındı" dedi.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı protesto gösterisinde, partililer Cumhuriyet gazetelerini okuma etkinliği yaparak olaysız dağıldı. (DHA)
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@