Dolara hayır, ülkene sahip çık kampanyası

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı, 'Dövize hayır ülkemize sahip çık' kampanyası başlattı.

Haberler 29.11.2016, 13:22
Dolara hayır, ülkene sahip çık kampanyası
Manisa'da, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı, 'Dövize hayır ülkemize sahip çık' kampanyası başlattı. Bu sabah bir döviz bürosu önünde buluşan AK Partililer, ellerindeki dolarları bozdurarak Türk lirasına çevirdi.

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanlığı, doların yükselişini FETÖ'nün ekonomik darbesi olarak nitelendirerek, 'Dolara hayır, ülkene sahip çık' adlı kampanya başlattı. AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç başkanlığında yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri, ellerindeki dolarları bir döviz bürosunda Türk lirasına çevirdi. Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire de kampanyaya katılarak destek verdi.

Döviz bürosunun önünde basın açıklaması yapan AK Parti Manisa Şehzadeler İlçe Başkanı Tonguç, dünyada savaşların artık ekonomik darbeyle yapılmaya başlandığını ifade ederek, "Dünyada savaşlar sadece silahla yapılmıyor. Bu savaşlarla ekonomiyle de yapılıyor. Bu süreçte ülkeler fakirleştirilerek, batmaya ve aynı zamanda hürriyetleri elinden alınmasına kadar gidiyor. 15 Temmuz gecesi yapmış olduğu silahlı darbe girişimine Cumhurbaşkanımızın cesareti, Başbakanımız Binali Yıldırım dirayetiyle, teşkilatlarımız ve halkımız ile birlikte nasıl karşı koyduysak, bugün de ekonomik açıdan yapılması düşünülen darbeye de 'dur' demek amacıyla ellerimizde bulunan dolarları bozdurup, Türk parasına çevirme kampanyası başlattık. Bu oyuna 'dur' demek için tüm halkımızı ellerindeki doları, Euro'yu veya dövizleri bozdurmalarını talep ediyoruz. Sosyal medyada bu konunda birçok çağrı yapılıyor. Ancak biz Manisa'da fiili olarak faaliyete geçirdik" diye konuştu.
Başlattıkları kampanyaya sahip çıkılması çağrısında da bulunan Tonguç, "Türk liramıza, vatanımıza ve ülkemize sahip çıkalım. Bu ülke başıboş değildir. Kimi ne dediği değil, bizim ne dediğimiz önemlidir" diye konuştu.
Açıklamanın ardından AK Partililer ellerindeki dolarları Türk lirasına çevirdi.
DHA
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@