Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları, genel olarak estetik ihtiyaç sahipleri, dişlerde bulunan çarpıklık ve kapanış bozukluklarının tedavi olması gerekliliğinin anlaşılması gibi rahatsızlıklardan dolayı çoğu kişinin merak ettiği bir konu durumundadır.

Haberler 04.07.2020, 16:51
Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları, genel olarak estetik ihtiyaç sahipleri, dişlerde bulunan çarpıklık ve kapanış bozukluklarının tedavi olması gerekliliğinin anlaşılması gibi rahatsızlıklardan dolayı çoğu kişinin merak ettiği bir konu durumundadır. Dişlerin estetik bozukluklarını gidermek için kullanılan diş teli farklı çözümlerde üretmektedir. Mesela; dişlerin üst üste çıkması, bazı dişlerin odağının kayması ya da alt ve üst çenedeki dişlerin birbirleri ile sürtünmesi gibi rahatsızlıkların çözümünde de kullanılmaktadır.

Diş teli fiyatları için detaylı bir şekilde muayene ve planlama yapılması gereklidir. Dişlerin yapısal sorunun seviyede olduğuna, hangi tür diş telinin ona uygun olacağına göre birçok etken bulunmaktadır. Aynı zamanda, sorunun çözümü için tek çeneye mi yoksa çift çeneye mi takılacağı da diş teli fiyatlarına etki etmektedir.

Bazı kişilerde köpek dişinin aşırı derecede sivri ve önde olması, bazı kişilerde yirmilik dişlerin tüm dişleri birbirine sıkıştırarak dişlerde kaymaya ve çenede ağrıya sebep olması gibi derhal müdahale gerektiren bozukluklar oluşabilmektedir. Yirmilik dişlerin ortodontik olarak tedavi edilmesinden önce çekilmesi uygun olabileceği gibi tedavi sonrasında da çekim işlemi yapılabilir.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Nasıl bir diş teli tedavisi olacağını hasta değil uygulayacak hekim belirlemektedir. Hekimin karar kıldığı tedavi yönteminin, sağlığınız için en doğrusu olduğunu bilmek gerekir.

Farklı diş teli uygulamaları ve bu uygulamalara göre diş teli fiyatları hesapları şu şekildedir:

Şeffaf diş teli: Dişe uygulanan braketlerin şeffaf veya dişin rengi ile aynı şekilde yapıldığı diş teli çeşididir. Porselenden de yapılabilmektedir. Dış görünüşü ile ilgili kaygılar yaşayan kişiler veya metal diş teli kullanmak istemeyen kişiler tarafından çok sık edilmektedir. Ama metal diş teline göre daha kırılgan ve bakımı daha zordur. Şeffaf diş teli fiyatları araştırmadan önce bu konuyu ele almak gerekir.

Metal diş teli: En çok kullanılan diş teli çeşididir. Bunun sebebi ise, çok dayanıklı olmasından dolayıdır. Diş teli fiyatları arasında da en ucuz olan çeşididir.

Lingual diş teli: Diğer bir adı görünmez diş telidir. Bunun sebebi braketlerin, dişin ön kısmına değil de iç kısmına takılmasından dolayıdır. Bu modelin diş teli fiyatları farklılık gösterebilmektedir.

Kaynak: https://www.periodent.net/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@