Diriliş Ertuğrul 131. bölüm Fragmanı! Beybolat Ölüyor mu?

Diriliş son bölümü ile nefes kesti. Son bölümde Artuk Bey için yola düşen alpler son anda yardımına yetişir. Dragos'un karşısına çıkan ve Moğolların vergisini teslim eden Ertuğrul'un planı işlemeye başlar. Son bölümün peşinden 131. yeni bölüm için büyük bir merakla sorgulama başladı.

Haberler 02.01.2019, 23:06
Diriliş Ertuğrul 131. bölüm Fragmanı! Beybolat Ölüyor mu?

Diriliş Ertuğrul yine heyecanın dozunu arttıran son bölüme imza attı. İlbilge'nin kaçırılması ve eli kolu bağlı olan İlbilge'nin abisinin ölüm haberini alması diziye damga vurdu. Yeni fragmanı yayınlanan dizi bu akşam TRT1 ekranlarında.

Başarılı tarih temalı dizi Diriliş Ertuğrul geçmişin gerçeklikleri ve güçlü atmosferini yaşatmayı, yediden yetmişe herkesi ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Diriliş Ertuğrul tarihi bir dizi olarak mizansen serüvenini devam ettiriyor. Son bölüme, şiirleriyle yüreklere dokunan Dursun Ali Erzincanlı damga vuruyor. Ertuğrul'un, İlbilge için ölmesi gerektiğini düşündüğü Beybolat'ın boğazına bıçak dayadığı yeni fragman yayında...

Diriliş çarşamba akşamı yayınlanacak yeni bölüm öncesi 2. fragmanı ile ekranlara geldi. Yeni fragmanda; Kaçırılan Artuk Bey için endişe devam ediyor. Ertuğrul, Uranos'la karşı karşıya gelirken, Dragos kurduğu tuzakta başarılı olma umuduyla takipte...

TRT 1'de yayınlanan dönem dizisi izleyicilere heyecan dolu bir bölüm sundu bu hafta. 130. yeni bölüm fragmanı yayınlanan dizide; Dragos, hain planında adım adım ilerliyor. Ertuğrul, Beybolat'ı zindana attırıyor. Beybolat'ın öldüğü haberi dalga dalga yayılıyor. İlbilge, haberin doğru olamayacağını düşünsede, içine düşen kuşku beynini kemiriyor.

Diriliş Ertuğrul son bölüme yine imzasını attı. Son bölümde; Ertuğrul Bey'in Konevi'yi küffarın saldısından koruması damga vurdu. Sırma Hatun'un obaya dönüşü, Artuk Bey'in bulunamayışı dikkat çekti. Dragos, Ertuğrul'un kaşısına adamını çıkararak Dragos diye kendisini tanıtmasını istedi. ilbilge'nin canının tehlikede olması ile iş içinden çıkılmaz bir hal aldı. Son bölümün ardından gözler 130. bölüm fragmanına çevrildi.

Son bölümde; Selcan'ın Moğol baskısından kaçışı ve obasında uğradıkları zulüm, Ertuğrul ve Hayme'yi oldukça tasalandırmıştı. Gündoğdu'nun gönderdiği, iyi olduklarını öğrendiği mektup, Ertuğrul'un yüreğine su serpmişti. Bunca zulmün, baskının başrolünde, Albastı diye birinin olduğu ve Albastı'nın da İlbilge'nin ağabeyi Beybolat olduğu anlaşılmıştı. Fakat bu bir sır olarak kalmıştı. Beybolat'ın Söğüt’e gelişiyle yeniden şekillenen Kayılar ve Umuroğulları arasındaki ilişkinin seyri değişecek mi merak edilirken, Dragos yeni planını uygulamaya koyuyor. Zalim ve soysuz düşman Uranos, Ertuğrul'un karşısına Dragos olarak çıkıyor. 

Diriliş Ertuğrul Eski Bölümlerde Yaşananlar

 

İlbilge Hatun, hain pusunun tam ortasında kalır. Gündüz yardımına koşarken, Dragos son anda yine yapacağını yapar. Ertuğrul Bey ise beklenen özgürlük ateşini yakmakta. Bu akşam 129. yeni bölümü ile ekranlara gelecek diziye Öykü Çelik'ten sonra bir yeni oyuncu daha dahil oldu. Mehmetçik Kutül Amare'de Niyazi rolüne hayat veren Uğur Karabulut, Diriliş Ertuğrul’da...

Diriliş Ertuğrul çarşamba yayınlanacak yeni bölüm öncesi 2. fragmanı ile ekranlara geldi. ''Bizi güçlü kılan Allah'ın davasına gösterdiğimiz sadakattir.'' sözleri dikkat çekerken, düşmanlar Ertuğrul'u yok edebilmek için fırsat kolluyor. Bu topraklarda kim alimlere zarar vermeye kalkarsa celladı Süleyman Şah oğlu Ertuğrul Gazi olur.

Başladığı günden beri ilgiyle takip edilen dizi Diriliş Ertuğrul'un son bölümü yine soluksuz izlendi. Bir neslin geleceğini nasıl hazırlamaya çalıştıklarını ve hangi fedakarlıklarda bulunduklarını gösteren dizinin 129. bölüm fragmanında; ortalık dumanlı... İlbilge, büyük bir tehlikenin tam ortasında... Albastı, kardeşi için Ertuğrul'dan yardım istedi.

TRT1'in vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul 129 bölüm fragmanı ile ekranlara geldi. Yeni fragmanda; Ahalinin alın teri olan sandıklar, teslimat için yola çıkıyor. Ertuğrul yolda pusu atılacak endişesi taşırken, korkulan başa gelmek üzeredir. İlbilge'nin kaçırılması ise fragmana damga vuruyor. İlbilge'nin abisi, kaleyi basmak, kardeşini kurtarmak için Ertuğrul'un yanına geliyor.

Son bölümde; Ertuğrul, büyük uğraşlar sonunda Oğlu Gündüz'ü kurtarır ve zekice bir plan ile İlbilge'nin arkalarından takip etmesini sağlar. Böylece plan başarılı olursa İlbilge tüm gerçekleri anlayacak, Gündüz'ün suçsuzluğuna inanacaktır. Bu arada herkesi şaşkına çeviren misafirler, Selcan ve oğlu Süleyman obaya gelir. Ertuğrul farklı yöne gideceğini düşündürerek, düşman baskınından kurtulur ve sağsalim Gündüz'ü Söğüt'te adaletin karşısına çıkarır. Ertuğrul, bu hamlesiyle tüm oyunları bertaraf etmiş ve Gündüz’ün masumiyetine İlbilge’yi ikna etmek olan Ertuğrul, neticesinde bu hedefinde muvaffak olmuş ve Gündüz, mahkemece aklanmıştı. Dragos ise başarısız oldukça planlarına bir yenisini ekler. 

İlbilge'nin abisi olarak diziye yeni dahil olan Beybolat karakteri ile (Ali Ersan Duru) ve Yinal karakteri ile (Şafak Başkaya) da seyirciden tam puan aldı. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Hande Soral gibi usta oyuncuların yer aldığı Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümü 26 Aralık Çarşamba akşamı saat 20.00 itibariyle sizlerle.

Kayra Şenocak kimdir? 

Dizide Yunan komutanı rolüne hayat vereceği konuşulan İlker Aksum'dan sonra, Diriliş Ertuğrul'a yeni bir oyuncu daha dahil oldu. Diriliş Ertuğrul'un çekimleri tam gaz sürerken Kayra Şenocak, merakla beklenen dizide Aktemür rolüne hayat verecek. 

Kayra Şenocak, 1998yılında Aynalı Tahir adlı diziyle televizyon seyircisinin karşısına çıktı. Senaryosunu Sergin Akyaz'ın yazdığı veAlişan, Erkan Petekkaya,Yeşim Büber, Saruhan Yücel, Emine Ün, Tuğba Özay ve Doğa Bekleriz'in de oynadığı dizide, 'Bilal' rolünü canlandıran Kayra Şenocak, geniş izleyici kitlesine ulaştı ve çok sevildi.

Kayra Şenocak, 1999 yılında Show TV'de yayınlanan "Şans Kapıyı Çalınca" isimli yarışma programını Seray Sever ile birlikte sundu.

2006 yılında Samanyolu TV'de yayınlanan "Yağmurdan Sonra" dizide "İbrahim" karakterini canlandırırken Seçil Mutlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Ali Sürmeli, Atilla Olgaç, Sefa Zengin ile birlikte rol aldı.

2007 yılında Samanyolu TV'de yayınlanan "Kapıda Biri mi Var" adlı programı nişanlısı Ebru Karanfilci ile beraber sundu.

2008-2009 yılları arasında Dolu Dizgin Yıllar, 2008 yılında başrollerini Buket Dereoğlu ile paylaştığı Pulsar adlı dizide Orhan Bilgiç karakterine hayat vermiştir. 2014 yılında vizyona giren Abbas`ın Melekleri adlı sinema filminde oynamıştır.

2012 yılında Keremcem'in "Küstüm Hayata" adlı klibinde oynadı.

23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve yönetmenliğiniKudret Sabancı'nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan "Filinta" adlı dizide Kayra Şenocak "Hasan" karakterini canlandırır.


Diriliş Ertuğrul kadrosunda yeni oyuncular ve rolleri


İlker aksum (Yunan Komutan)

Dizide Yunan komutanı rolüne hayat vereceği konuşulan İlker Aksum, geçen sezon yine aynı yapım şirketinin TRT için hazırladığı "Mehmetçik Kûtül Amare" adlı dönem dizisinin kadrosunda yer almıştı. Canlandırdığı Cox karakterindeki performansıyla beğeni toplayan ödüllü oyuncu, bu sezon ise "Diriliş Ertuğrul"da seyirci karşısına çıkacak.

1971 yılında dünyaya gelen İlker Aksum’un annesi Nurten Aksum’dur, İlkay ve Alpay isminde ikiz kardeşleri bulunmaktadır. Babası ise Mehmet Bülent Aksum Subay Pilot’tur.

Etimesgut Şeker İlkokulu, Mehmetçik Lisesi mezunudur. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarını ise 1993 senesinde bitirmiştir. Isparta doğumlu oyuncu İlker Aksum bugüne kadar bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Kimya Gökçe Aytaç(Evdokya)

Erkenci Kuş'ta Can Divit’in (Can Yaman) sevgilisi Polen’i oynayan Kimya Gökçe Aytaç'ın da artık Diriliş Ertuğrul'da rol alacağı öğrenilmişti. Güzel oyuncunun sevilen dizinin yeni sezonunda Evdokya karakterine hayat vereceği bildirilmişti.

1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tiyatro kökenli oyuncu ilk oyunculuk deneyimini, Medcezir dizisi ile gerçekleştirmiştir. Güzel oyuncunun boyu; 1.75, kilosu ise 55’tir.

Yahşi Cazibe, Zeyrek ile Çeyrek, Kertenkele, Rüzgarın Kalbi, İdeal Koca, İki Yalancı, Servet ve Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerde rol almıştır. Ayrıca İstikbal, Papia, Balparmak, Esenora reklamlarında oynamıştır. Rol aldığı sinema filmleri ise Koca Bulma Sanatı, Suda Balık ve Vezir Parmağı’dır.

Güzel oyuncu 2011 yılında kendisi gibi oyuncu olan Gökçe Özyol ile evlenmiştir. Ancak evliliği şiddetli geçimsizlik nedeni ile 2013 yılında son bulmuştur. 

Ünal Silver (Umut Bey)

Diriliş Ertuğrul beşinci sezon oyuncu kadrosuna dahil olan Ünal Silver, Umut Bey'i karakterini oynayacaktır.

1948 doğumlu usta oyuncu Ünal Silver İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2002 yılında Alles getürk Her Şey Sahte isimli sinema filmi ile beyaz perdeye adım atmıştır.

Daha sonra Üçe Karşı Truva, Hokkabaz, Mavi Kuş, Yalancı Yarim, Sessiz Fırtına, Gölge, Bir Bulut Olsam, Deli Saraylı, Gönülçelen, Beni Unutma, Dedemin İnsanları, No:309, Kuzey Güney, Zenne ve Benim İçin Üzülme isimli sinema ve dizilerde rol almıştır.

Yeni sezonu merakla beklenen Diriliş Ertuğrul dizi kadrosu genişliyor. Yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı , TRT 1'de ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul'un kadrosuna Usta oyuncu Ünal Silver Dahil oldu. Peki Ünal Silver kim? Dizideki  rolü ne olacak?

Diriliş Ertuğrul kadrosunda yeni oyuncu

Ünal Silver kimdir?

1948 senesinde doğan usta oyuncu Ünal Silver İstanbul’da dünyaya gelmiştir. En son 2017 yılında Söz isimli dizide rol alan Ünal Silver evlidir ve bu evliliğinden bir oğlu ve Şefika Natalie Gümüş isminde Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan pedagog bir kızı vardır.

Kariyer boyunca bir çok projede yer alan usta oyuncu özellikle Üçe Karşı Truva, Hokkabaz, Mavi Kuş, Yalancı Yarim, Sessiz Fırtına, Gölge, Bir Bulut Olsam, Deli Saraylı, Gönülçelen, Beni Unutma, Dedemin İnsanları, No:309, Kuzey Güney, Zenne ve Benim İçin Üzülme isimli sinema ve dizilerle ön plana çıkmıştır.

Kamuajans.Com –  TRT'nin izleyenleri ekran başına diken fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul için hayranları sabırsızlanıyor. 5. sezonuna girecek olan dizinin 122. bölüm fragmanı için gözler TRT 1'e dikildi. Fakat henüz Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınlanmadı. Geçtiğimiz sezonlara da Ekim aylarında giriş yapan Diriliş Ertuğrul'un 122. bölüm fragmanının her an yayınlanması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde diziyle ilgili açıklama yapan TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan; Hikayenin dönüştüğünü söylemişti.

Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmenliğini Metin Günay, yapımcılığını ise Mehmet Bozdağ üstleniyor. Yapım ekibinden henüz yeni sezon tarihine dair bir açıklama gelmedi. Ancak geçen yıl yeni sezon Ekim ayında başlamıştı..

Özellikle Ertuğrul gazi dönemine değinilen dizide tarihi farklı karakterlerinde canlandırılmasıyla yeni kapsamlı bir tarihi hedef aldığı belirtiliyor. 4 yıldır sezon başlangıçlarını Ekim ayı içerisinde yapan Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon bölümününde önümüzdeki ay yayınlanması bekleniyor.

SEZON FİNALİNDE NE OLMUŞTU?

Diriliş Ertuğrul 121. son bölüm ile sezona veda etti. TRT ekranlarının sevilen dizisi sezonun kapanışını duygusal bir şekilde yaptı. Halime Hatun'un mezarının başına giden ve göç edecekleri için ona son vedasının gerçekleştiren Kayı Obası, dualarını ettikten sonra yola koyulmuştur. Söğüt'e doğru yola çıkan oba beyi, yeni bir çağa adım atmak üzere harekete geçmişti.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL OSMAN GAZİ DÖNEMİNE GEÇİLECEK Mİ?

Zeydan, aynen şöyle konuştu: “Bu sene Diriliş Ertuğrul olarak devam ettireceğiz. Umarım ekim ortasında girebiliriz. Hikaye dönüşüyor. Tarihsel süreçte Kayı obasının yükselişi ana aksımız olarak devam ediyor. Ama Ertuğrul Söğüt’e yerleşiyor. Biliyorsunuz Ertuğrul artık bekar. Ve onu aşık etmemiz gerekiyor. En büyük düşmanının kız kardeşine aşık olacak. Bu karakteri Hande Soral canlandıracak.”

HANDE SORAL SÜPRİZİ

Başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın ve bir çok ünlü ismin rol alan Diriliş Ertuğrul son yıllarda yayınlanan Türk tarihini konu alan önemli yapımlar arasında yer alıyor. İlk olarak 2014 yılında ekranlara gelen Diriliş Ertuğrul, Dünyaya 6 asır hükmeden Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşunu konu alıyor. Devlete ismini vermiş olan Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi’nin hikayesinin konu edinildiği dizide, Kayı Boyu’nun mücadeleleri ve hangi süreçlerden geçerek devletleştiği anlatılıyor.

BURAK ÖZÇİVİT BU SEZON DİRİLİŞ ERTUĞRUL'DA YER ALACAK MI?

Tekden Film’le ‘Diriliş Osman Gazi’yi oynaması için el sıkışan oyuncuyla, yapım şirketi arasındaki pürüzler giderildi. Özçivit, ‘Diriliş’e, Ertuğrul dönemi bittikten sonra ‘Diriliş Osman Gazi’ olarak başlayacak..." Yani Diriliş Ertuğrul beşinci sezon değil altıncı sezon kadroya dahil olacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'A KATILAN DİĞER OYUNCULAR

Şerif Bozkurt (Belgütay)  

Barış Bağcı (Noyan)  

Gönül Nagiyeva (Almıla)  

Ali Buhara Mete (Mergen)
Kaynak: http://www.kamuajans.com/diziler/dirilis-ertugrul-131-bolum-fragmani-yeni-bolumde-ertugrul-a-buyuk-tuzak-beybolat-oluyor-mu-h528568.html

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@