Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Bekleyen Öğretmenler : Sıra Bizde

Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Bekleyen Öğretmenler : Sıra Bizde

Haberler 22.08.2017, 15:11 22.08.2017, 12:06
Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Bekleyen Öğretmenler : Sıra Bizde

Alan değişikliği bekleyen öğretmenler olarak Milli eğitim bakanlığında bütün atama ve yer değiştirmelerin tamamlandığını ve sıranın bize geldiğini düşünüyoruz. Milli eğitim bakanlığı biran önce diplomaya yönelik alan değişikliği mağduriyetini gidermelidir. Alan değişikliğinin yapılması birçok branşta norm fazlası öğretmenleri eriteceği gibi birçok branşta öğretmen ihtiyacını karşılayacaktır yani Milli eğitim bakanlığına büyük faydası olacak bir uygulamadır.

Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler olarak artık sabredecek gücümüz kalmadı. İnsan Kaynakları Genel Müdürümüzün yaklaşık 3-4 ay önce alan değişikliği ile ilgili yanlış anlaşılma var ilerleyen haftalarda detaylı açıklama yapacağız demesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Biran önce kendi alanımızda çalışmak istiyoruz kendi alanımızda çalışmak en doğal hakkımızdır. Bu durumda hem kendimize hem de öğrencilerimize faydamız olmamaktadır.        

Diplomaya yönelik alan değişikliğini Milli Eğitim Bakanlığı isterse 1 hafta içinde yapar ve sonuçlandırır. Milli eğitim bakanlığından 1 haftasını bize alan değişikliği bekleyen öğretmenlere ayırmasını istiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığından şubat ayı içerisinde diplomaya yönelik alan değişikliğini yapmasını istiyoruz. Lütfen bu noktaya dikkat edelim bizler yan alan değişikliği değil diplomaya yönelik alan değişikliği istiyoruz. Öğretmenlerin öğrencilerine faydası olması için uzmanlık alanında çalışması gerekir. Her öğretmenin uzmanlık alanında çalışmasının tek yolu vardır o da diplomaya yönelik yani yönetmeliğe bağlı alan değişikliğinin yapılmasıdır. 

Yorumlar (20)
SUMERA06 4 yıl önce
Alan değişikliğini sabırsızlıkla bekliyorum.alanımda çalışmak istiyorum.artık bir açıklama gelsin ve rutin alan değişikliği yapılsın.
SUMERA06 4 yıl önce
diploma alanımızda çalışmak istiyoruz.sayın bakanlığımızdan ilgili çalışmaları bekliyoruz.inşAllah sıra bize gelmiştir.Allah büyük...
ilkmatt 4 yıl önce
alan değişikliğini bekliyoruz.bir açıklama...bir an evvel mezuniyet alanımda çalışmaya başlamak istiyorum.
SUMERA06 4 yıl önce
alan değişikliğini bekliyoruz.diploma alanımızda çalışmak istiyoruz.
melek 4 yıl önce
alan değişikliği istiyoruz.diplomaya bağlı kontenjan dahilinde de yapılabilir ama mutlaka yapılmalı.2 yıldır bekliyoruz.
ilkmatt 4 yıl önce
alan değişikliği istiyoruz.sayın yetkililerimizden artık mutlu bir haber açıklamalarını bekliyoruz.
Eğitimbirsen Üyeleri 4 yıl önce
Eğitimbirsen üyelerini böyle çaresiz bırakmamalıdır.Allah aşkına bir el atın şu konuya.Sınırlı da olsa her alanda diplomaya yönelik alan değişikliği olmalıdır.
CEVDET ŞAHİN 4 yıl önce
Yönetmelik doğrultusunda alan değişikliği bekliyoruz.Sanki kanun değişikliği istiyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@