Demirtaş ve Zeydan için cezaevinde açlık grevi

6 hükümlü ve tutuklu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan'ın tek kişilik koğuşlarda kalmasını protesto etmek için süresiz olarak açlık grevine başladı.

Haberler 07.12.2016, 11:12
Demirtaş ve Zeydan için cezaevinde açlık grevi

EDİRNE Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde PKK terör örgütüne üye olmak suçundan bulunan 6 hükümlü ve tutuklu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan'ın tek kişilik koğuşlarda kalmasını protesto etmek için süresiz olarak açlık grevine başladı.


Haklarında açılan terör soruşturması kapsamında tutuklanan ve Edirne'ye getirilerek Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne konulan Selahattin Demirtaş ile Abdullah Zeydan'ın tek kişilik koğuşlarda kalmasını protesto etmek için geçen 3 Aralık günü aynı cezaevinde kalan PKK terör örgütü hükümlüsü ve tutuklusu Ü.D., N.Ö., E.K., Ş.B., T.U. ve H.B. süresiz açlık grevine başladı.


Cezaevi İdare ve Gözlem Kurulu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan'ın birlikte kalma taleplerini kabul etmemişti. Demirtaş ile Zeydan'ın tek kişilik koğuşlarda kalmaya devam edeceği belirtildi. (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@