Darüşşafaka'dan Hayırseverlere Fitre, zekât ve fidye bağışı daveti!

1863 yılından bu yana ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ misyonuyla binlerce çocuğun hayatını değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, Ramazan Bayramı vesilesiyle bu misyona katkıda bulunmak isteyen hayırseverleri desteğe davet ediyor.

Haberler 18.05.2020, 11:32
Darüşşafaka'dan Hayırseverlere Fitre, zekât ve fidye bağışı daveti!

Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, bu bayram da eğitimin olmazsa olmaz olduğuna inananları bağış yapmaya davet ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerin yardıma en çok ihtiyacı olduğu bu dönemde, ramazan bağışı, fitre, fidye ve zekat konusunda hayırseverlere çağrıda bulunan Darüşşafaka Cemiyeti, bayram için kişi ve kurumlara yönelik hazırladığı “Bayram Tebrik Sertifikası” ile de bayram kutlamalarını annesi veya babası hayatta olmayan öğrenciler için eğitime dönüştürüyor.

Ramazan Bayramı’nda Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağış yapan hayırseverler, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, 1.000’e yakın öğrencinin eğitim, gıda, giyim ve sağlık gibi ihtiyaçlarına destek olabilecek. Öğrencilerin 8 yıl boyunca yatılı ve ücretsiz olarak okuduğu Darüşşafaka’da 24 kişilik sınıflarda eğitim – öğretim hayatlarına devam eden öğrenciler, İngilizce öğrenmenin yanı sıra okul bünyesinde bulunan 50’ye yakın sosyal kulüp sayesinde de sosyal becerilerini ve yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalıyorlar.

Çocuklara hem şefkatli bir yuva hem de çağın en ileri eğitim fırsatını sunan Darüşşafaka Cemiyetine bağış yapmak isteyen gönüllüler www.darussafaka.org resmi web sitesinden bağış bölümünden ya da Darüşşafaka Cemiyeti’nin tüm bankalardaki bağış hesaplarına havale ya da EFT olarak bağışını ulaştırabilir. Siz de bu Ramazan Bayramı’nda az çok demeden yapacağınız bayram bağışlarınızla çocukların yanında olabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@