Damat Bayıldı programının formatı nedir? Kuralları neler? Nasıl bir yarışma

Show TV ekranlarında dün başlayan Damat Bayıldı yarışması çok merak edildi. Sunuculuğunu Onur Büyüktopçu'nun üstlendiği yarışmanın kuralları neler her yerde aranıyor. İzleyiciler Damat Bayıldı programının formatı nedir? çok merak ediyor. Biz de sizler için programın tüm detaylarını araştırdık.

Haberler 27.08.2019, 23:50
Damat Bayıldı programının formatı nedir? Kuralları neler? Nasıl bir yarışma

Show TV'nin iddialı yeni sezon yarışması Damat Bayıldı dün ekranlara merhaba dedi. Gelin kaynana konseptli yarışmanın sunuculuğunu geçtiğimiz yıl sunduğu Yemekteyiz'den ayrılan Onur Büyüktopçu üstleniyor. Ancak benzerlerinden farklı olan Damat Bayıldı programının formatı ne? çok merak edildi. Biz de sizler için tüm bu detayları araştırdık bulduk.

İki sezon boyunca sunduğu Yemekteyiz'den geçtiğimiz sezon ayrılan Onur Büyüktopçu yeni yarışmasında da birbirlerinden ilginç yarışmacılarla uğraşıyor. Zuhal Topal’la Sofrada ve Yemekteyiz programları ile reyting mücadelesine giren Damat Bayıldı programının kuralları oldukça ilginç. Hadi gelin birlikte bakalım...DAMAT BAYILDI PROGRAMININ FORMATI NE?

Öncelikle Damat Bayıldı programında 5 gelin, 5 kayınvalide ve 5 damat yarışıyor. Ailece yarışmaya gelen ekipler kıyasıya mücadele edecek. Damatların zor durumda kaldığı yarışmada gelinler ve kayınvalideler kıyasıya rekabet edecek.

Çünkü her yarışmacı haftanın bir günü yarışacak, öncelikle yemeklerin açıklandığı yarışmada her gelin ve kayınvalide verilen sürede 3 çeşit yemek yapacak. Öncelikle 2 dakika içinde kullanacakları tüm malzemeleri alan gelin ve kayınvalide ardından verilen sürede karşılıklı masalarda aynı yemeği yapacaklar.

Ardından rakipleri ve damadın yemekleri tatmasıyla puan alacak gelin ve kayınvalidelerden en yüksek puanı alan 10 Bin TL büyük ödülün sahibi olacak. 

Tabi tadım sırasında annesi ve eşi arasında kalan damatlar adeta ecel terleri dökecek. Tabi gelinler ve kayınvalideler arasında da tansiyonun yükseleceği yarışmada rekabet had safhada olacak. ;

 Kaynak: https://www.boxerdergisi.com.tr/damat-bayildi-programinin-formati-nedir-kurallari-neler-nasil-bir-yarisma-46776

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@