Cumhurbaşkanı'ndan CHP'ye suç duyurusu

 CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, 6 Kasım'daki Parti Meclisi (PM) toplantısın ardından yayımlanan bildiri nedeniyle, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP PM üyeleri hakkında, 'Cumhurbaşkanına...

Haberler 08.11.2016, 19:09
Cumhurbaşkanı'ndan CHP'ye suç duyurusu
 CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti, 6 Kasım'daki Parti Meclisi (PM) toplantısın ardından yayımlanan bildiri nedeniyle, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP PM üyeleri hakkında, 'Cumhurbaşkanına hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve iftira' suçlarından suç duyurusunda bulundu.

AK Parti avukatı Burhanettin Sevencan, bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu dilekçesini verdi. Dilekçede, CHP PM toplantısının ardından yayınlanan bildiride, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti, parti yöneticileri ve mensuplarına ağır hakarette bulunulduğu ifade edildi. Dilekçede, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'nin ve üst düzey yöneticilerinin onur, şeref, ve saygınlığını rencide eden haksız ve hukuka aykırı saldırılar ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik amacıyla fevkalade ağır hakaretlerde ve iftiralarda bulunulmuştur" denildi.

Dilekçede, ayrıca yayınlanan bildirideki ifadelere de ayrıntılı şekilde yer verilerek, şu ifadeler kullanıldı: "Şüphelilerin eylemine uyan Türk Ceza Kanunu'nun 229, 125, 216 ve 267 ilgili diğer maddelerine göre gerekli cezanın verilmesi için gerekli tahkikatın yapılması, bilahare kamu davası açılmasını talep ederim" 

ERDOĞAN'IN AVUKATI DA AYRI DİLEKÇE VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da CHP lideri Kılıçdaroğlu ve PM üyeleri hakkında, yayımlanan bildiride kullanılan ifadeler nedeniyle, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten suç duyurusunda bulundu. Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından savcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, CHP PM toplantısının ardından yayımlanan bildiride Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı ağır hakarette bulunulduğu ifade edildi.
dha
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@