Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: Kamu hastanelerine 13 bin 635 personel alımı yapılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamalarda, kamu hastanelerine 13 bin 635 personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alınacak personellerin 8 bin 635’inin sağlık personeli ve 5 binin işçi alımı olacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılacak kadrolar ile ilgili şu bilgileri verdi.

Haberler 20.04.2020, 21:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: Kamu hastanelerine 13 bin 635 personel alımı yapılacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün, sokağa çıkma yasağı ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda, kamu hastanelerinde daimi olarak istihdam etmek üzere toplam 13 bin 635 personel alımı yapılacağı müjdesini verdi.

TOPLAM 13 BİN 635 PERSONEL ALIMI YAPAILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, kamu hastanelerine 8 bin 635 sağlık personeli ve 5 binin üzerinde işçi alımı yapılacağını belirtti. ‘’Künyelerinde tıp fakültesi bulunan 43 üniversitemize, üniversite hastanelerimize, hizmet kalitelerini yükseltmek için 8 bin 635 sözleşmeli personel ve 5 binin üzerinde işçi kadrosu müjdeliyoruz’’ açıklamasını yapan Erdoğan, hastanelere personel alımı için başvurularının ne zaman başlayacağına dair bir bilgi vermedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, personel alımı hakkında yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı;

YENİ İSTİHDAMLAR

‘’Salgında özellikle istihdamın korunması için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Esnafımızdan iş adamlarımıza kadar birçok ödemenin ertelenmesini sağladık. Sosyal koruma kalkanı adı altında hayata geçirdiğimiz programlarla, salgının yarattığı sıkıntıları en aza indirmeye çalışıyoruz’’ dedi.

SAĞLIK PEROSNELİ ALIMI VE İŞÇİ ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra gözler, Sağlık Bakanlığı’na çevrildi. Türkiye’de artan Koronavirüs salgını nedeniyle, 8 bin 635 sağlık personeli ve 5 bin işçi alımı için başvuru detaylarının önümüzde ki hafta içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulacağı bekleniyor. Hangi kadrolara veya hangi branşlardan kaç sağlık personeli alımı yapılacağı, hangi öğrenim düzeylerinden işçi alımı yapılacağına dair tüm detaylar, yapılan resmi açıklama sonrası bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@