Cumhurbaşkanı:'' Batı bizi ilgilendirmiyor,idam bizim kararımız''

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Derik'te teröristlerce şehit edilen kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün Sakarya'daki cenaze töreninde konuşarak, "İdamla ilgili konu hükümetin de gündeminde. Parlamento bu kararı verdikten...

Haberler 12.11.2016, 16:40
Cumhurbaşkanı:'' Batı bizi ilgilendirmiyor,idam bizim kararımız''
  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Derik'te teröristlerce şehit edilen kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün Sakarya'daki cenaze töreninde konuşarak, "İdamla ilgili konu hükümetin de gündeminde. Parlamento bu kararı verdikten sonra Cumhurbaşkanı olarak bu kararı ben onaylarım, dedim. Bununla ilgili kararı Batı veremez. George şöyle demiş, Hans böyle demiş. Onlar bizi ilgilendirmiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin'in Derik İlçesi'nde teröristler tarafından şehit edilen kaymakam Muhammed Fatih Safitürk için memleketi Sakarya'nın Arifiye İlçesi'ndeki Kalaycılar Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törende kısa bir konuşma yapan Erdoğan, terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparak, "Bu topraklar sıradan topraklar değil. Bu topraklardan hep şüheda fışkırdı. Bu alçaklar, bu ahlaksızlar, bu adiler, zannediyorlar ki Kandil'de şurada burada alçakça yaptıkları bu suikastlerle bir yere varacaklar. Varamayacaklar. Biz Muhammet Fatih'lerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız. Bunların kökünü kazıyacağız. Eğer bunların kökünü biz kazıyamazsak, bunun hesabını veremeyiz. Bizler bu kadro olarak ordumuzla, polisimizle, köy korucularımızla hep birlikte dağ, taş demeden bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Yeter ki bir olalım, iri olalım, kardeşliğimize gölge düşürmeyelim" diye konuştu.
"GEORGE ŞÖYLE DEMİŞ, HANS BÖYLE DEMİŞ; BİZİ İLGİLENDİRMİYOR"

İdamla ilgili konunun hükümetin gündeminde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İdamla ilgili konu hükümetin de gündeminde. Parlamento bu kararı verdikten sonra Cumhurbaşkanı olarak bu kararı ben onaylarım, dedim. Bununla ilgili kararı Batı veremez. Bununla ilgili kararı biz veririz. Onun milletimin buradaki şeyi aslolandır. Zira şahsa karşı işlenmiş suçun affedicisi, o şahsın varisleridir. George şöyle demiş, Hans böyle demiş. Onlar bizi ilgilendirmiyor" ifadelerini kullandı.
DHA 
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@