Çorlu FETÖ soruşturmasında 58 kişi tutuklandı

Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), () - TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında 58 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal...

Haberler 06.10.2016, 12:05
Çorlu FETÖ soruşturmasında 58 kişi tutuklandı
Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), () - TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında 58 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, örgütle ilgili bilgi verenler hakkında herhangi bir ceza işlemi yapılmayacağını söyledi.
15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında 114 şüpheli gözaltına alındı. Bunlardan 58’inin tutuklandığını ifade eden Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, 8 şüphelinin halen arandığını, 36 şüphelinin mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldığını, 12 şüphelinin ise alınan ifadelerinin ardından salıverildiğini açıkladı. Örgüt üyesi olan ancak etkin pişmanlık duyanların savcılığa başvurmalarını isteyen Başsavcı Sekücü, “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile mücadelede pişmanlık duyan vatandaşlarımız ve kamu görevlilerinin vereceği samimi ifadelerin, bilgi ve belgelerin yürütülen soruşturmalarda sağlayacağı katkı büyük önem taşımaktadır. FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gerçekleştirdiği eylemlerden dolayı pişmanlık duyarak örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlileri ve vatandaşlarımız Türk Ceza Kanunumuzun 221’nci maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanacaklardır” dedi.
“BAŞSAVCILIĞIMIZA GELİN”
FETÖ terör örgütüyle ilgili bilgi ve belge verenlerin herhangi bir ceza almayacağını kaydeden Sekücü, “Örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suç işlemeyen kamu görevlilerinin ve vatandaşlarımızın verdikleri bilgilerle örgüt mensuplarının yakalanmalarını ve örgütün yapısını ortaya çıkararak bilgi ve belgeleri sağlamaları halinde herhangi bir cezaya hükmolunmayacaktır. Örgüt üyesi olan, örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden, örgüt adına suç işleyen kamu görevlilerinin ve vatandaşlarımızın verdikleri bilgilerle örgüt mensuplarının yakalanmalarını, örgütün yapısını ortaya çıkaracak bilgi ile belgeleri sağlamaları halinde cezaları büyük oranda indirilecektir. Bu şekilde pişmanlık duyan vatandaşlarımızın ve kamu görevlilerinin Cumhuriyet Başsavcılığınıza ya da en yakın kolluk birimlerine müracaat etmeleri halinde etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanacaklardır” şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@