Çöp torbasının üstünde mutluluk

SURİYE'de iç savaş başladıktan sonra Diyarbakır'a da binlerce Suriyeli aile akın etti. Kente gelen Suriyeliler'in bir bölümü dilenirken, bazı aileler çalışarak geçimini sağlıyor. 

Haberler 05.11.2016, 12:52
Çöp torbasının üstünde mutluluk
SURİYE'de iç savaş başladıktan sonra Diyarbakır'a da binlerce Suriyeli aile akın etti.

Kente gelen Suriyeliler'in bir bölümü dilenirken, bazı aileler çalışarak geçimini sağlıyor.  Diyarbakır kent merkezinde bir çok Suriyeli aile sabahın erken saatlerinden itibaren çocuklarıyla birlikte çöplerden atık kağıt ve plastik malzemeleri topluyor. Diyarbakır'ın merkez Yenişehir İlçesi'ni kendisine mesken edinen 5 kişilik Suriyeli aile de bunlardan biri. Sabahtan akşama kadar topladıkları kağıt ve plastikleri kocaman çuvallar içinde el arabasının üstüne yerleştiren aile fertleri, günboyu topladıkları atık kağıtları büyük çuvala doldurdu.

Anne atık torbasını başının üzerinde taşırken, yükün büyük kısmını doldurduğu el arabasını ailenin büyük oğlu kulaklıkla dinleyerek çekerken ailenin minik kızı ağabeyiin çektiği el arabasındaki yüklerin üzerinde yolculuk yaptı. Ağabeyi arabayı çekerken çöplerden toplanan kağıt ve plastik dolu çuvalların üzerinde tutunmaya çalışan minik kız, olumsuz koşullara rağmen çevresine yaşam dolu gülücükler dağıtmaya devam etti.   (DHA)

 
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@