Çocukluktan beri okuduğu kitaplarla okul kütüphanesi yaptı

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde endüstri yüksek mühendisi 27 yaşındaki Hazal Karaman, çocukluğundan bu yana okuduğu 1000'e yakın kitapla ortaokul çocuklarının yararlanması için okul kütüphanesi oluşturdu. Kemer'e bağlı Çamyuva Mahallesi'nde...

Haberler 04.10.2016, 11:04
Çocukluktan beri okuduğu kitaplarla okul kütüphanesi yaptı
ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde endüstri yüksek mühendisi 27 yaşındaki Hazal Karaman, çocukluğundan bu yana okuduğu 1000'e yakın kitapla ortaokul çocuklarının yararlanması için okul kütüphanesi oluşturdu.
Kemer'e bağlı Çamyuva Mahallesi'nde oturan Hazal Karaman, annesi Gülay Tunçten ile birlikte kütüphane yaptırmak amacıyla Kaymakam Mustafa Cihad Fehlihan'ı ziyaret etti. Anne- kız, Kaymakam Feslihan ile görüştükten sonra oturdukları mahalledeki Rukiye Koç Ortaokulu'nda tefrişatı da dahil bir okul kütüphanesi oluşturdu. Kütüphaneye Hazal Karaman'ın çocukluğundan bu yana okuduğu 1000'e yakın çeşitli türlerdeki kitaplar konulurken, bu sebeple adına da 'Hazal Karaman'ın Hazinesi' denildi.
KAYMAKAMDAN PLAKET
Hazal Karaman'ın annesinin desteğiyle yaptırdığı okul kütüphanesi Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan ve diğer protokol üyeleri, okul yönetimi ve öğrencilerin katılımıyla açıldı. Kaymakam Feslihan, anne- kızın yaptığının örnek bir çalışma olduğunu belirtirken, Hazal Karaman'a plaket verdi.
1000'E YAKIN KİTAP VAR
Çocuklara ve ülkenin geleceğine katkı sağlamak amacıyla kütüphaneyi kurmak istediklerini söyleyen Hazan Karaman, "İlkokuldan beri okuduğum kitapları buraya bağışladık. Romanlar var, hem ortaokul seviyesine hitap edecek hem de büyüdükleri zaman okuyabilecekleri kitaplar var. Bir de ansiklopedi köşesi yaptık. Yaklaşık 50'ye yakın ansiklopedi var. Gelişim ve coğrafi ansiklopediler. Toplamda kütüphanemizde 1000'e yakın kitap var" dedi.
"ANNEMDEN GÖRDÜĞÜMLE BU ZAMANA GELDİM"
Velileri uyaran ve çocukların aileden gördüğünü yaptığını kaydeden Hazan Karaman, "Ben annemden gördüğümle, öğrettikleriyle bu zamana geldim. Devamlı okusunlar, çocuklarını da okutsunlar. Öğretmen ise bir kılavuzdur. Doğru öğretmenle doğru yarınlara pencere açarlar. Öğretmenlerimizin doğru kılavuzluk yapmasıyla da öğrencilerimizin kendilerini daha çok geliştireceklerine inanıyorum. Bu konuda da öğrencilerimize her zaman destek olmalarını rica ediyorum" diye konuştu.
Anne Gülay Tunçten de çok mutlu olduğunu, kızımın adına böyle bir faaliyette bulunduğunu ifade ederken, "Bu sınığa, 'Kızımın hazinesi' diyorum. Bütün gençler gelsin burada okusunlar. Veliler dahi gelsin burada okusunlar" dedi.FOTOĞRAFLI
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@