CKD'den Kadına Şiddete Hayır eylemi

CKD üyeleri saat 13.00'da Şişli'deki Atatürk Evi önünde buluştu. "Kadına Şiddete Hayır", "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganı atan kadınlar, üzerinde "Kadına Şiddete Hayır" yazan pankart açtı.

Haberler 25.11.2016, 15:01
CKD'den Kadına Şiddete Hayır eylemi

Erhan TEKTEN (DHA) Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Avrupa Yakası Şubeleri üyesi bir grup kadın, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü" nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Kadına karşı şiddetle mücadelede sonuna kadar gideceklerini belirten CKD üyeleri saat 13.00'da Şişli'deki Atatürk Evi önünde buluştu. "Kadına Şiddete Hayır", "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganı atan kadınlar, üzerinde "Kadına Şiddete Hayır" yazan pankart açtı. CKD Beşiktaş Şube Başkanı Sevinç Dalyan grup adına basın açıklamasını okudu. Basın açıklamasında Dalyan "Kadına yönelik şiddet ister kamusal, ister özel hayatta olsun her tür eylemlerle tehdit etme, zorlama veya özgürlüklükten keyfi olarak yoksun bırakma dahil olmak üzere kadınlara fiziksel, cinsel veya psikolojik zarar veya acı verme sonucu doğuran veya bu sonucu doğurması muhtemel olan cinsiyete dayalı her türlü şiddet eylemi anlamına gelir. Uygulanış biçimiyle fiziksel, cinsel, psikolojik, ekonomik ve sözlü olmak üzere beş grupta toplanır. Güzel yurdumuzda kadınlarımıza bu beş farklı şiddet her gün her an hunharca uygulanmaktadır. Böylesi keder ve gözyaşı dolu manzarayı ortaya çıkaran zihniyetle mücadele ederek dahası bu zihniyeti ortadan kaldırana dek savaşımıza devam edeceğiz" dedi.

Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@