CHP’li Candan Yüceer’den 30 Ağustos Mesajı

CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Haberler 29.08.2019, 20:48 29.08.2019, 20:55
CHP’li Candan Yüceer’den 30 Ağustos Mesajı

CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında Yüceer, “97 yıl önce ordularımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin yıldönümündeyiz” dedi.

30 Ağustos 1922 tarihinin önemine vurgu yapan Yüceer, “Ya istiklal ya ölüm şiarıyla yok olmak üzere olan bir milletin ayağa kalktığı gündür 30 Ağustos 1922” dedi. 

Kadın erkek, yaşlı genç demeden topyekün bir mücadele sonunda bu büyük zaferin kazanıldığını ifade eden Yüceer, mesajında bu zaferin Türkiye Cumhuriyeti’nin harcını oluşturduğunu kaydetti. Mazlum milletlere örnek bir zafer kazanıldığını belirten Yüceer, “ Bu destansı zafer ile prangaya vurulmak istenen bir milletin önündeki tüm engelleri yıkarak istiklalinden vazgeçmediğinin en güzel örneğidir, bu zafer her zaman mazlum milletlere ilham kaynağı olmuştur.” dedi.

Mesajında Cumhuriyetin bizlere Mustafa Kemal Atatürk tarafından emanet edildiğini ve onu yüceltmeminin bir görev olduğunun altını çizen Yüceer, “ O gün bu büyük zaferi kazanan Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuz bizlere Cumhuriyetimizi miras bırakmışlardır. Bu mirasa sahip çıkmak vazgeçilemez bir borç ve ülkemizi daha ileriye götürmeye çalışmak hepimiz için ertelenemez bir görevdir. “ dedi.

Yüceer, mesajını tüm şehit ve kahramanlarımızı anarak son verdi. Yüceer, “Bağımsızlık ve özgürlüğün bir ulus için tam ifadesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Büyük Zafer’in 97’inci yıl dönümünde başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@