CHP'li Özel den görme engellilere büyük destek

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, '15 Ekim Dünya Beyaz Baston Bağımsızlık ve Güvenlik Günü' için düzenlenen yürüyüşe katıldı. Katılımcıların gözleri bağlı gerçekleştirdiği yürüyüşte CHP'li Özel...

Haberler 15.10.2016, 16:01
CHP'li Özel den görme engellilere büyük destek
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, '15 Ekim Dünya Beyaz Baston Bağımsızlık ve Güvenlik Günü' için düzenlenen yürüyüşe katıldı. Katılımcıların gözleri bağlı gerçekleştirdiği yürüyüşte CHP'li Özel de bastonla ilerlemekte oldukça zorlandı.
Manisa Altınokta Körler Derneği, '15 Ekim Dünya Beyaz Baston Bağımsızlık ve Güvenlik Günü'nde engelli yaşama dikkat çekmek için yürüyüş gerçekleştirdi. Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan yürüyüş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda son buldu. Görme engellilerin günlük yaşamında karşılaştıkları zorlukların anlaşılması için katılımcılar gözelerini bağladı, yürürken, baston kullandı. CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Altınokta Körler Derneği Başkanı Hüseyin Pehlivan ve dernek üyeleri yürüyüşe katıldı.
Beyaz bastonun körler için bağımsızlığı ve özgürlüğü temsil ettiğini söyleyen Manisa Altınokta Körler Derneği Başkanı Hüseyin Pehlivan, tüm engeller için mücadele edeceklerini söyledi. Bastona rağmen gözleri kapalı halde yürümekte zorlanan CHP'li Özel, yerel yönetimlere engellilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi için gerekli yatırımların yapılması için ağrı yaptı.
dha

 
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@