CHP'den Sicil Affı Kanun Teklifi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sicil affı kanun teklifi sundu.

Haberler 18.03.2020, 18:44
CHP'den Sicil Affı Kanun Teklifi!

Kamu Gündemi - Ankara | Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sicil affı kanun teklifi sundu.

Ömer Fethi Gürer, TBMM Başkanlığı'na sunulan kanun teklifinin gerekçesi şöyle açıklandı;

Türkiye'nin bir türlü içinden çıkamadığı ekonomik daralma borcunu ödeyememiş esnafimızı kara kara düşündürrmektedir. Kara liste sorunu yüzünden esnafımız hediye ulaşamamaktadır. Bu adaletsiz durumun çözülmesi için sicil affı getirilerek esnafımızın hediye ulaşması sağlanmalıdır. Paraya ihtiyacı olan esnaf kara listede olduğunda bankadan kredi çekememekte ve içinde bulunduğu zor şartlar altında tefecileriıı eline düşmektedir. Esnafı tefecilere mecbur bırakan bu sistemin düzeltilmesi ve etkin bir sicil affı gelmesi, esnafımızın rahat nefes alması, borcunu hapiste değil üreterek, çalışarak ödeyebilmesi için sicil affının çıkması şarttır. Esnaf birçok kalemde vergi ile, çevresindeki AVM ve zincir marketler ile uğraşırken iş yeriyle ilgili ya da kendi ihtiyacıyla ilgili para sıkıntısı yaşamaktadır. Uzun yıllardır devam eden tefecilik sistemi hala varlığını stirdürtnelctedir. Bunun da en önemli nedeni, esnafı tefecilerin eline düşüren bankalardır. Esnaf kara üste yüzünden bankadan para olamayınca son çare olarak mecburen tefecinin eline düşmektedir. Kafalarına göre faiz uygulayan tefeciler bir ay yüzde 20, diğer ay yüzde 50 gibi uçak faizlerle esnafı soymaktadır. Bu tam anlamıyla kan emiciliktir. Bu yüzden her gün tehditlerle karşı karşıya kalan, iflas eden, ailesiyle arası bozulan, depresyona giren birçok esnafımız için sicil affının çıkması bir çok mağduriyeti giderecektir. 

Kanun teklifi şöyle;


 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@