Çanakkale'de Atatürk ölümünün 78'inci yılında anıldı

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 78'inci ölüm yıldönümünde Çanakkale'de törenle anıldı.

Haberler 10.11.2016, 11:19
Çanakkale'de Atatürk ölümünün 78'inci yılında anıldı
Mustafa SUİÇMEZ/ÇANAKKALE, () - TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 78'inci ölüm yıldönümünde Çanakkale'de törenle anıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü için ilk olarak Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'ndaki anma törenine protokol üyelerinin yanı sıra askerler, öğrenciler ve çok sayıda Çanakkaleli katıldı. Saat 08.55'te Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem ve Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan, meydanda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Çelenklerin konulmasının ardından saat 09.05'te siren sesiyle adeta zaman durdu; halk Atası için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bando eşliğinde İstiklal Marşı okunarak bayrak göndere çekildi, daha sonra yarıya indirildi. Saygı duruşu sırasında Çanakkale'de caddelerinde de siren sesleri eşliğinde adeta hayat durdu. Bazı vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları açarken, bazıları ise saygı duruşu esnasında gözyaşlarına hakim olmadı. Tören sonunda vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına karanfil bıraktı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@