Bylock'tan tahliye oldular Peki ama nasıl?

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma' suçundan  11’i tutuklu, 3’ü tutuksuz 14 sanık  yargılandı. 

Haberler 31.01.2017, 18:24 31.01.2017, 22:41
Bylock'tan tahliye oldular Peki ama nasıl?

KAYSERİ’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma' suçundan  11’i tutuklu, 3’ü tutuksuz 14 sanık  yargılandı.  Suçlamaları kabul etmeyen tutuklu 11 şüpheli tahliye edildi.


Kayseri 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada FETÖ/PDY soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Yusuf Akyüz, Ali Damsak, Halil Kılıç, İsmail Zengin, Zeki Çetinkaya, İhsan Topçu, Mustafa Işıktaş, Mustafa Okumuş, Serkan Soytürk, Osman Akdağ ve Mustafa Bilgin, tutuksuz yargılanan Tuğba Atçeken, Osman Baştuğ  ve Salih Polat hazır bulundu. FETÖ örgütünün iletişim programı 'ByLock’u kullandığı iddiasıyla yargılanan tutuklu sanıklardan Bilgisayar Mühendisi Zeki Çetinkaya savunmasında şöyle dedi:
"Mesleğimle ilgili birçok programı indirip inceleme amacıyla kullandım. 'ByLock' da incelemek amaçlı indirdiğim programlardan birisidir. Bu programla ilgili birçok kişi beni arayıp bilgi almak istedi. Ben de mesleğim gereği olarak bu programı öğrenmek için indirmiş olabilirim. 2014 yılında bazı teknoloji dergilerinde ByLock hakkında detaylı bilgiler yer aldığı gibi programın kurulum CD’si de hediye olarak derginin yanında verilmekte idi."


Tutuklu ve tutuksuz diğer sanıklar örgütün iletişim programı ByLock’’u kullanmadıklarını belirterek mahkemeden tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti 6 saat süren dava sonunda tutuklu sanıkların cezaevinde kaldıkları süreyi de göz önünde bulundurarak 11 tutuklunun da tahliyesine karar verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@