Son Dakika

Bylock Soruşturması; Tutuklanan polis sayısı 99'a yükseldi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, "Bylock" kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan emniyet mensuplarından adliyeye sevk edilen 60 polisten 59'u daha tutuklandı.

Haberler 15.10.2016, 13:49
Bylock Soruşturması; Tutuklanan polis sayısı 99'a yükseldi

 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, "Bylock" kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan emniyet mensuplarından adliyeye sevk edilen 60 polisten 59'u daha tutuklandı. Bir polis hamile olduğu gerekçesiyle serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında tutuklanan polis sayısı 99'a yükseldi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Evliya Çalışkan tarafından şifreli haberleşme uygulaması olan "Bylock" kullandığı belirlenen emniyet mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, dün adliyeye sevk edilen 5'i emniyet müdürü, 3'ü emniyet amiri, 37'si başkomiser olmak üzere 60 polisten 59'u nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı. Tutuklamaya sevk edilen bir kadın polis ise hamile olduğu gerekçesiyle serbest bırakıldı.

"ÖRGÜT İÇERİSİNDE FAALİYET GÖSTERMEYEN BİR KİŞİNİN BU PROGRAMA ULAŞMASI MÜMKÜN DEĞİL"

Savcılığın tutuklanmasını istediği şüpheliler hakkında hakimliğe gönderdiği sevk yazısında, "Bu programın internet üzerinden kurulumunun mümkün olmadığı, bu programa erişimin ancak örgüt üyeleri arasında birbirlerine kurulum dosyasını 'Bluetooth, Flash bellek vb.' dijital ortamdan vererek sağlayacağı, bu durumun kullanım için zorunlu olduğu, bu nedenle örgüt içerisinde faaliyet göstermeyen bir kişinin bu programa ulaşmasının mümkün olmayacağı" belirtildi. Savcılık, bu nedenlerle "Bylock" kullandığı tespit edilen 60 şüphelinin "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklanmalarını talep etti.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA TUTUKLANAN POLİS SAYISI 99'A ULAŞTI
Öte yandan aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan emniyet mensuplarından adliyeye sevk edilen 40 polis sulh ceza hakimliği tarafından "Terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında tutuklanan polis sayısı 99'a yükseldi.
DHA

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@