Bylock'la ilgili flaş iddia! Eğer bu programlardan kullandıysanız... (memurlar.net)

Bu programlardan birisini dahi kullandıysanız bylock ile başınız derde girebilir...

Haberler 15.10.2017, 19:28
Bylock'la ilgili flaş iddia! Eğer bu programlardan kullandıysanız... (memurlar.net)

memurlar.net - Av. Ali Aktaş geçen haftalarda önemli bir iddiayı Savcılığa bildirdi ve inceleme talep etti. Ali Aktaş'ın Savcılığa verdiği dilekçe, daha önce Balyoz davalarında bilirkişilik yapmış olan Adli Bilişim Uzmanı Koray Peksayar'a hazırladığı rapora dayanıyor.

Adli Bilişim Uzmanı Koray Peksayar'ın hazırladığı rapora göre, Morbeyin.com adlı şirketin çıkardığı 8 uygulamanın içinde yer alan bazı küçük reklam dosyaları, Bylock İP'lerini kullanıyordu.

Bu şu anlama geliyor: Hiç Bylock programını indirmemiş kişiler, Morbeyin.com adlı şirketin uygulamalarını kullandığında, direkt bylock serverlerina bağlanmış gibi görünmüşler.

Morbeyin.com adlı şirketin çıkardığı uygulamalar şu şekildedir:

Best Free Music
Freezy Müzik Bul Dinle
Freezy Play Free Music Online
Mor German Engslish Dictionary
En ucuz Fiyat
Mor Almaca Türkçe Sözlük
Music Search Beta
Araba2.com

Peksavar, 52 sayfalık raporunda, şuan için yayında olmayan bu uygulamalardan bazılarının ana dosyalarına erişmiştir.

Av. Ali Aktaş, çevrelerinde bilinen ve tanınan, FETÖ ile irtibatı olması mümkün olmayan kişilerde gözüken "Bylock" tespitlerinin bundan kaynaklanabileceğini belirtiyor. Yani bazıları şarkı dinlemek için bu uygulamaları kullanırken farkında olmadan Bylock serverlarının İP'lerine bağlanmıştır.

Gerçekten de, mesaj içeriği olmamasına rağmen Bylock kullandığı iddia edilen kişiler, eğer bu sitelere bağlandıkları için Bylock kullanmış gibi görünüyorlarsa, bu konuya ivedi olarak eğinilmelidir.

Bu önemli iddiayla ilgili olarak detaylı bilgi şu adreste yer almaktadır. Tıklayınız.

Yorumlar (2)
Mustafa yanik 3 yıl önce
@Ey devlet büyükleri bizim masum evlatlari feto kaynak holdik baylok kurbani ailerin yaşam hayatini bitiyor artik canimiz yaniyor sucluyu ay
Veysel 3 yıl önce
VAllahi de billahi de bu lanet programı indimedik kullanmadık adını bile 15 temmuzdan sonra duyduk.oglumun askerde olduğu tarihte bu lanet program görünüyor mus İNSAF YANINDA TELEFON DAHİ YOKTU. sonuç bir yılı geçti mesleğinden ihraç, eşinden boşandı, yuvası dağıldı ailece sağlığımız bozuldu bunun vebalini kim çekecek Allah a havale ediyorum.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@